lusila lusila komentáře u knih

Krvavý mesiac Krvavý mesiac Jo Nesbø

Tak neviem. Striedali sa nudné pasáže, pri ktorých som zaspávala /doslovne, keďže som mala audioknihu/ a "nechutnosti", ktoré som mala sto chutí preskočiť. Toto ma nejak neočarilo. Najviac sa mi zatiaľ páčila kniha Syn.

26.11.2023 2 z 5

Čo okom nevidíš Čo okom nevidíš Mariana Leky

" Nie vždy si môžeme vyberať dobrodružstvá, na ktoré sme stvorení." Krásny magický príbeh. Mám pocit, že kniha si vybrala mňa a nie naopak.

10.11.2023 5 z 5

Smrť a kúzelník Smrť a kúzelník Tom Mead

Je možné spáchať vraždu v uzamknutej miestnosti bez stôp? Vydarený detektívny príbeh , všetko sa sústreďuje na vyriešenie. Trochu mi tam chýbalo navodenie doby v ktorom sa príbeh odohráva.

08.11.2023 4 z 5

Život po záručnej dobe Život po záručnej dobe Iveta Bartalos Tóth

Poviedky o ženách nielen pre ženy. O úlohe žien v rôznych situáciách, úprimné, žiadna romantika.

06.11.2023 5 z 5

Nájomná vrahyňa na love Nájomná vrahyňa na love Elle Cosimano

Táto kniha nedosahuje úroveň prvej. Škoda. Príbeh je zbytočne rozťahaný, postavy konajú detinsky a naivne a vtipné tam nebolo nič.

28.10.2023 3 z 5

Jeden život Jeden život Guy de Maupassant

Keď čítam/počúvam /klasické romány, tak sa v predstave prenesiem nielen do doby, v ktorej sa príbeh odohráva, ale aj do myslenia a túžob postáv. Príbeh plný snov mladého dievčaťa, ktoré stroskotajú po svadbe, je popretkávaný poetickými opismi prírody a prostredia. A posledná veta je podľa mňa aktuálna aj dnes.

08.10.2023 5 z 5

Kontrola cestovných lístkov Kontrola cestovných lístkov Ondrej Kalamár

Vtipné spomínanie na časy minulé/pozor, obsahuje nadávky.../

27.09.2023 4 z 5

Kapitán Polární hvězdy Kapitán Polární hvězdy Arthur Conan Doyle

Vypočula som audioknihu, kde bola nahraná iba poviedka Kapitán Polární hvězdy. Hodnotím na 5.

24.09.2023

Keď pradedo lyžoval do Fínska Keď pradedo lyžoval do Fínska Daniel Katz

Naozaj stručná /minimalistický štýl sa mi páči/ história jednej rodiny okorenená humorným nadhľadom.

24.09.2023 5 z 5

Talianka Talianka Giuseppe Catozzella

Skvelý historický román nielen o živote Márie Oliveriovej. Nový závan zmeny života prichádza k chudobným a bezzemkom v podobe partizánského povstania pod vedením G. Garibaldiho. Keď sa Mária zaľúbi do revolucionára Pietra a vplyvom okolností v jej rodine zavraždí svoju sestru, ktorá sa vydala do bohatej rodiny, nemá na výber- musí utiecť do málo prístupných hôr.

30.08.2023 5 z 5

Priezračné veci Priezračné veci Vladimir Nabokov

V Priezračných veciach vidieť, že Nabokov rád experimentoval s textom, s formou aj obsahom. Zároveň cítiť vplyv poézie, keďže písal aj tú. Je to originálne dielko.

26.08.2023 4 z 5

Predpoveď Predpoveď Darren Sugrue

Napínavé od začiatku do konca.

19.08.2023 5 z 5

Nezábudková sonáta Nezábudková sonáta Santa Montefiore

Stretneme sa pod stromom ombu sa mi veľmi páčila, tak som chcela prečítať aj nejakú ďalšiu autorkinu knihu. Tento príbeh som však čítala dlho, je to typická romantika-motýle v bruchu, utajená láska, predstieranie lásky k inému, takéto knihy ma uspávajú.... ale pre romantičky je ako stvorená.

18.08.2023 2 z 5

Mŕtvi neplačú Mŕtvi neplačú Barbora Gero

Leopolda Sanitasa som si obľúbila. Vyšetrovanie ďalšieho zločinu a smutný záver. Dúfam, že to nie je posledný príbeh.

15.08.2023 4 z 5

Zober ma so sebou Zober ma so sebou Catherine Ryan Hyde

Krásny príbeh. Negatívne vyvážené pozitívnym. A páči sa mi, že v príbehu bol aj pes.

14.08.2023 5 z 5

Elektrický Bůh Elektrický Bůh Catherine Ryan Hyde

Dokonale vykreslené charaktery postáv, uveriteľný príbeh-mám novú obľúbenú autorku.

10.08.2023 5 z 5

Dokonalá sedmička Dokonalá sedmička Catherine Ryan Hyde

Príbeh, ktorý chytí za srdce a dvihne náladu.

03.08.2023 5 z 5

Posledná čarodejnica z Ostrihomu Posledná čarodejnica z Ostrihomu Janka Fabián

Fiktívny historicko-romantický príbeh. Oddychové čítanie.

01.08.2023 4 z 5

Túžba a zrada Túžba a zrada Hannah Kent

Názov slovenského prekladu / v origináli Agnes, to sa mi páči viac/ môže vzbudzovať dojem, že ide o romantický príbeh. Aj keď v ňom láska má svoje miesto, väčší dôraz sa kladie na spáchaný zločin a vnútorné rozpoloženie Agnes, ktorá čaká na popravu. Citlivo a miestami poeticky /príbeh z pohľadu Agnes/ napísaný príbeh ma doslova pohltil a napriek smutnému koncu vo mne zanechal pocit krásna.

27.07.2023 5 z 5

Dlhý lupeň z mora Dlhý lupeň z mora Isabel Allende

Každý autor má podľa mňa právo "pisateľsky" rásť. Preto som od tejto knihy neočakávala , že bude podobná predchádzajúcim knihám. Páči sa mi, že politickej situácii je venovaná rovnaká pozornosť ako samotnému príbehu. Jediné, čo mi trochu kazilo radosť z čítania, boli veľmi malé písmená, ale za to autorka nemôže.

27.07.2023 5 z 5