Predpoveď

Predpoveď https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494780/bmid_predpoved-JyN-494780.jpg 4 7 3

Daniel Geller je matematický génius, ktorému sa podarilo nemožné – objavil vzorec na výpočet dátumu ľudskej smrti. Vedecká komunita Dublinskej univerzity má však iný názor. Odmieta Danielov objav, a tak sa zatrpknutý matematik rozhodne všetko nechať. O dvanásť rokov sa jeden z Danielových bývalých profesorov John Redmond a jeho manželka vyrovnávajú so smrťou desaťročného syna. Mohol Danielov vzorec predpovedať jeho smrť? A ak áno, dalo by sa jej zabrániť? Pri opätovnom skúmaní kontroverznej práce profesor odhalí mrazivú skutočnosť. Jeden z piatich spolužiakov, na ktorých Daniel kedysi použil svoj vzorec, skutočne zomrel v predpovedaný deň. A dátum ďalšej smrti sa blíži. Tentoraz je v ohrození Danielova bývalá láska Grace. Profesor vtiahne Daniela späť do matematického sveta, v ktorom môže získať veľké uznanie. No za akú cenu? Bude sa nečinne prizerať smrti svojich blízkych, len aby dokázal, že sa nemýlil?... celý text

Literatura světová Horory Záhady
Vydáno: , Ikar (SK)

The Prediction

lusila
19.08.2023 5 z 5

Napínavé od začiatku do konca.

Dani25
16.03.2023 3 z 5

Tak veľmi som sa podľa anotacie na tu knihu tešila. Ale prvú polovicu sa tam vlastne nič nedialo. Potom sa to kus rozbehlo a záver prekvapivý.

beata-betsy2310
17.08.2022 5 z 5

Príbeh ktorý mi vyrazil dych...
PREDPOVEĎ
Matematický génius Daniel Geller vo svojej dizertačnej práci predloží svoj objav, že matematika sa môže použiť na vypočítanie jedného z najdôležitejších dátumov v ľudskom živote: dňa, kedy sa skončí.
No keď vo fakulte na Trinity College kde pôsobil, predniesol svoju teóriu o predpovedaní dátumu smrti, vysmiali ho... Úplne zničený opustil univerzitnú pôdu a začal žiť bežný život ako žeriavnik, až kým... kým ho nevyhľadá z univerzity jeho profesor John Redmond, ktorý po opätovnom preskúmaní Danielovej práce prichádza k úžasnému objavu. Z piatich spolužiakov, na ktorých Daniel použil vzorec, jeden z nich zomrel presne v deň, ktorý Daniel predpovedal. A o 6 dní má zomrieť zo zoznamu ďalší... Danielova bývalá milenka Grace.
Bude sa Daniel nečinne prizerať na smrť svojich blízkych, aby dokázal že sa vo výpočtoch nemýlil? Alebo sa pokúsi zvrátiť predpovedaný osud? Nebolo by lepšie, keby zostal žeriavnikom a viedol jednoduchý život?

WOW famózne napísaný thriller – krimi príbeh!!! Nemusíte sa obávať žiadnych zložitých matematických rovníc. Je to príbeh plný napätia, okorenený trochou romantiky a zjemnený tragédiou, napísaný v troch dejových líniách, ktoré sa plynule prelínajú až prejdú do úžasného a neočakávaného záveru. Kniha Predpoveď skrátka stojí za prečítanie. Dostanete v nej triller, detektívku, ale aj príbeh plný lásky, smútku a záhad.
Nie je veľa kníh, ktoré ma rozplakali. Táto áno.

věštění budoucnost matematici horory mysteriózní, mystéria

Autorovy knížky

2022  83%Predpoveď