lumpik007 lumpik007 komentáře u knih

Ukaž, co děláš! Ukaž, co děláš! Austin Kleon

Kniha není špatná, ale čekal jsem něco trochu více do hloubky nebo konkrétnější rady. Udělal jsem si pár poznámek, ale celkově v podstatě nic co bych se již dříve nedočetl na webu v různých blozích a článcích. Navíc přístup autora v některých pasážích byl jakoby více zaměřen na umělce (spisovatele, malíře, sochaře) než univerzálního uživatele jehož dílem nejsou umělecké předměty.

29.08.2015 3 z 5

Kongo Kongo Michael Crichton

Moje první Crichtonovka. Na to, že to napsal v roce 1980 se to dalo číst i dnes (žádné předpotopní archaismy). Bohužel po slibném začátku následuje vleklá střední část a jaksi strohý konec. Měl jsem z toho pocit, jakoby se autor nemohl rozhodnout jak to ukončí a pak už ho tlačil čas a bylo to třeba nějak uzavřít.
Kolegové mi Crichtona vychválili jako autora který umí technologické sci-fi tak mu dám ještě šanci a zkusím příležitostně nějakou další knihu.

30.12.2013 3 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Četl jsem to již před delší dobou, nicméně můžu říct, že mě příběh velmi zaujal a dobře se četl. Jiné autorovi knihy jsem nečetl (a na ty s náboženskou symbolikou se ani nechystám) takže nemůžu srovnávat, ale přesto bych knihu s klidem doporučil.

05.03.2013 5 z 5

Apple: cesta k mobilům Apple: cesta k mobilům Patrick Zandl

Moc pěkně napsáno. Vše zasazeno do souvislostí takže se člověk neztrácí co bylo před čím a co následovalo. Čtenář se dozví i ne moc známe skutečnosti a souvislosti o Apple produktech a jejich konkurentech.

06.02.2013 5 z 5

Podnikání v USA - Chudý Honza, bohatý John Podnikání v USA - Chudý Honza, bohatý John John Vanhara

Pěkně shrnuté postřehy z blogu www.podnikanivusa.com. John (Honza) píše opravdu čtivě a jde přímočaře k jádru pudla. Žádná zbytečná omáčka jako ve spoustě jiných motivačních knih.
Na druhou stranu kdo četl blog od jeho počátků tak asi nic moc nového nenajde proto dávám jen 4*, jinak bych dal plných 5*.

28.01.2013 4 z 5

Flotila Země Flotila Země Patrick Zandl

Trocha "Čechocentrizmu" jednoho zaskočí a česká jména hlavních hrdinů jsou trošku nezvyk, ale to rychle přejde a pak už jen proletíte bitvou jako nůž máslem. Od začátku do konce příběh neztrácí na tempu takže nudit se nebudete.

28.01.2013 4 z 5