lukas_n lukas_n komentáře u knih

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Prvotní důvod proč sáhnout po této knize byl způsoben hrou Metro 2033. Skvělá hra, proto bylo očekávání velké a musím říci, že kniha nezklamala. Samozřejmě to není pro každého, protože do ruského metra autor nacpal kupu věcí. Možná až příliš politiky, možná až příliš neschopný Arťom, ale i tak se mi kniha zaryla pod kůži. Ani ne tak celkovým dějem, ale hlavně temnou atmosférou Metra. Temnota, nejistota a strach téměř na každém kroku je velmi silná, a když se k tomu přidá nezkušený mladík Arťom, kterého každou chvíli musí někdo zachraňovat, tak to nemá chybu.

12.05.2020 5 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Severská mytologie zakomponovaná do krásné pohádky plus krásné ilustrace. Přesně taková je kniha Odd a mraziví obři. Pohádka je ideální pro děti, ale jelikož se zajímám o severskou mytologii, tak jsem knihu nemohl přehlédnout. Pro mě je taková kniha mnohem lepší než dnešní Marvel filmy, které jsou přehnané, a člověk se z nich nedozví nic o severské mytologii.

12.05.2020 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Další děj z tajuplného Metra i s tajuplným Hunterem. Na knihu jsem se těšil, ale nakonec musím říci, že nedosahuje takové kvality jako Metro 2033. Tedy alespoň pro mě. Děj byl v mnoha místech nudný, možná i proto, že se autor řídil heslem: „Více filosofie a méně akce.“ Z postav jsem si neoblíbil téměř nikoho a celkově mě kniha svým dějem příliš nenadchla, ale abych řekl pravdu, tak sérii Metro čtu hlavně kvůli atmosféře v samotném Metru. Ať už je děj jaký chce, tak mě vždy pohltí temná, tajemná a hrůzná atmosféra Metra, která dýchá z celé knihy. Právě to je důvod, proč mě filosofování neodradilo a proč chci přečíst celou sérii.

12.05.2020 4 z 5

Hvězdný prach: romance v říši kouzel Hvězdný prach: romance v říši kouzel Neil Gaiman

Hvězdný prach je má druhá kniha od anglického autora Neila Gaimana. Toto vydání vyniká zejména krásnými ilustracemi prostoupenými celou knihou. Co se týče děje, tak jde o krásný romantický příběh s mnoha dobrodružstvími. Hlavním hrdinou je mladík jménem Tristan Thorn, který pochází z malého městečka Zeď, pojmenované podle zdi stojící vedle ní. Ta odděluje reálný svět od kouzelného. Tristan se jednou vydá hledat spadlou hvězdu, aby dokázal své milované lásku. Dostane se do kouzelné země jménem Elfie, kde najde nejen spadlou hvězdu, ale také nové přátele a především svůj osud. Na konci této cesty se z Tristana stane muž, který objeví pravou lásku a také pravdu o svém původu. Celkově děj ubíhá plynule a knihu jsem přečetl velmi rychle. Na druhou stranu bych ocenil více detailů a rozvinutí některých částí příběhu, protože je velmi přímočarý. Autor také nevěnoval příliš prostoru vedlejším postavám a jejich charakterům, i když některé hrají důležitou roli v ději. Ale knihu hodnotím velmi pozitivně a určitě ji doporučuji každému, kdo má rád fantasy s trochou romantiky. Navíc mohu doporučit i film, který je velmi vydařený a mezi filmovými adaptacemi se jedná o jeden z těch lepších.

25.01.2021 4 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Na příběhy z Alagaësie jsem se velmi těšil. Po přečtení celé série Odkazu dračích jezdců jsem jen čekal, jestli vyjde další kniha s Eragonem a Safirou. No, dočkal jsem se, ale možná trošku jiné knihy než kterou jsem si přál. Sám jsem se snažil nemít žádná očekávání, protože bývají většinou úplně jiná než realita. Kniha samotná se mi četla lehce, stejně jako předešlé díly, ale tentokrát to nebylo tak zajímavé a popravdě bych ocenil více děje Eragona se Safirou, případně dění na Arngvaru. Ale i když se nejednalo o příběhy, které přímo souvisí s hlavními hrdiny z Odkazu dračích jezdců, tak i přesto nelituji, že jsem knihu přečetl. Návrat k Eragonovi a Safiře byl příjemný a popravdě i tak krátký náhled do Alagaësie a osudů některých hrdinů byl pro mě splněný sen a i proto jsem schopen autorovi odpustit zabřednutí do zcela vedlejších příběhů.

12.05.2020 4 z 5