lucy8484 lucy8484 komentáře u knih

Koloběh života, rytmus srdce Koloběh života, rytmus srdce Lucie Jandová

Nečekala jsem, že v útlé knize najdu tolik odpovědí. Pomohla mi utřídit myšlenky o dnešní době, hodně jsem si uvědomuila. Není to knížka, která se přečte jedním dechem. Super jsou ty historky a příběhy.

20.12.2021 5 z 5

Muž ve střídavé péči Muž ve střídavé péči Alena Müllerová

Knížku jsem přečetla za víkend, bavila mě. Ač se v ní psalo o vážných věcech, humor a nadhled je odlehčil, ale nezlehčil. Doporučuji.

24.04.2019

Život s narcisem Život s narcisem Lucie Jandová

Neskutečně aktuální téma! Není to je jen o partnerství, ale je tím prolezlá celá společnost...Knížka mě donutila zamyslet se nad věcmi, které jsem brala jako samozřejmost. Čtivé, jednoduché v dobrém slova smyslu, a přitom tak trefné. Kdo si myslí, že narcis je Ivánek z Mrazíka, asi bude překvapen, jak moc je narcismus zlý.

26.05.2021 5 z 5

První muž, který mě zradil, byl můj otec První muž, který mě zradil, byl můj otec Lucie Jandová

Byla jsem zvědavá, jak autorky uchopí téma a byla jsem mile překvapena. Sonda do toho, jak je otcovství vlastně "vystavěno", historické sondy apod mi umožniliy si uvědomit, že tátové jsou jiným typem rodičů než mámy. I když mě se mestaly tak smutné věci, jako ženám v knize, přesto jsem tátovi leccos vyčítala... Nyní vše chápu tak nějak víc zeširoka. Knížku doporučuji i těm, co problém s tátou nemají.

29.06.2020 5 z 5

Nedělní chvilka fejsbukové poezie Nedělní chvilka fejsbukové poezie Alena Müllerová

Chtělo by se napsat, jako bych ty verše psala já, ale s takovou lehkostí bych to nezvládla. Ale ty pocity znám moc dobře. Svižné dílko k zamyšlení i pobavení.

24.04.2019