Život s narcisem

Život s narcisem https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470017/bmid_zivot-s-narcisem-BYB-470017.jpg 5 15 6

více než příručka pro srážku s psychopatem Když vás narcis dostane, kam potřebuje, jeho logika se stane neprůstřelnou. Jeho oběť se ocitá v čím dál větším zmatku. Opravdu je tak neschopná, natvrdlá, nemožná, ošklivá, vyšinutá a opovrženíhodná, jak jí tvrdí její kdysi okouzlující protějšek? Zmítá se v pocitech viny, nejistotě a beznaději, což je účel. Když konečně sebere síly a chce odejít, často se opět vynoří ten charismatický chlapík či žena z počátku vztahu. Démon zmizí a nastane pár slunečných dnů. Jenže to je omyl. Démon nezmizel. Pouze se převlékl. Není to k zbláznění? Zájem o problematiku narcismu a psychopatie svedl ke společné práci spisovatelku a novinářku Lucii Jandovou s koučem a textařem skupiny Oceán Janem Dvořákem. Jeho videa na You Tube kanálu Poznejte svého psychopata, ve kterých se věnuje narcistické problematice, si získaly velkou oblibu. Knihy Lucie Jandové, kde se dotýká podstaty a následků rodičovských zranění, si zase našly početný okruh čtenářů. Výsledkem spolupráce obou autorů je kniha o problematice narcismu, psychopatie a toxických vztahů. Čím to, že jich přibývá? Napomáhá tomu doba, v níž žijeme? Kniha nemilosrdně odhaluje příčiny patologického jednání, jeho projevy a následky. Nevyhýbá se ani tématům obětí toxických vztahů a narcistických osobností. Jak to, že nerozpoznají manipulace a další triky narcisů, které tu autoři podrobně popisují? Oběti často zmiňují, že při prvním setkání s narcisem jim něco našeptávalo, že to pro ně není vhodná osoba. Odpověď je jednoduchá – nebyla. Řešení však existuje. Najdete ho v této knize.... celý text

Přidat komentář

lenka2557
11.11.2023 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha, kterou jsem si koupila v době, kdy jsem hodně řešila jeden svůj toxický vztah. Spousta lidově podané psychologie a příběhů lidí, kteří si prošli vztahem s narcisem. Chválím autorskou dvojici a děkuji.

Godžaver
27.04.2023 5 z 5

Opravdu skvělá knížka, je čtivá a téma narcismu je vysvětleno velice srozumitelně na jednotlivých příbězích.


Emma27
03.04.2023 5 z 5

Kniha je super.Doporučuji.

hoodwolf
08.02.2023 5 z 5

Úžasná kniha, doporučuji! Své si zde najde jak odborná, tak i laická veřejnost, které se dané téma přiblíží nejen díky popisům povahových rysů a jakýchsi "šablon" uvažování a vystupování, ale především je to serie příběhů, kterými je kniha protkaná. Ke knížce se budu zajisté vracet a jsem zvědavá na další publikace autorky.

Aicha196
11.12.2022 5 z 5

Uzasna kniha, snad nejlepsi na toto tema,ktere jsem cetla. Pribehy ze zivota,ktere maji pote odborny popis. Az mrazi, kdyz si clovek uvedomi,ze takovych lidi je mezi nami spousta a dokazou vas znicit, pokud jste s nimi ve vztahu. Verim,ze tem, kteri se jeste rozmysleji o opusteni narcise manipulatore, najdou v teto knize pomocnou ruku a ten spravny impuls. Vsem vrele doporucuji!

lucy8484
26.05.2021 5 z 5

Neskutečně aktuální téma! Není to je jen o partnerství, ale je tím prolezlá celá společnost...Knížka mě donutila zamyslet se nad věcmi, které jsem brala jako samozřejmost. Čtivé, jednoduché v dobrém slova smyslu, a přitom tak trefné. Kdo si myslí, že narcis je Ivánek z Mrazíka, asi bude překvapen, jak moc je narcismus zlý.