Lucienka Lucienka komentáře u knih

Srí Lanka Srí Lanka Libor Budinský

Čtive napsáno s praktickými postřehy a radami, které přijdou vhod před cestou na SL.

20.09.2014 5 z 5

Kruté hvězdy Kruté hvězdy Kjell Eriksson

První polovina knihy mi teda zase až tak čtiva nepřišla, oproti jiným detektivkám byl začátek spíše melancholicky a měla jsem podezření, že autor je žena:) Ve druhé půli naštěstí nabralo spád. Hodnocení dávám sice průměrné, ale je určite ve svém žánru originalni.

20.09.2014 3 z 5

Naši andělé strážní Naši andělé strážní Eckhart Tolle

Půjčené od kamarádky, která nechápe, kam se pořád ženu a já po přečtení nad tím taky kroutim hlavou:)

06.09.2014 4 z 5

Pražský kat díl druhý Pražský kat díl druhý Josef Svátek

Jazykově upravené vydání. Všem, které zajímá tento historický román a mají rádi češtinu, doporučuji původní vydání z roku 1905 nebo 1927. Není snadné sehnat, ale stojí za to! Viz komentář http://www.databazeknih.cz/knihy/prazsky-kat-64936

20.07.2014 4 z 5

Pražský kat Pražský kat Josef Svátek

Sice trošku náročnější čtení než následující dva díly dotisků z 21. století. V této původní verzi nebo ještě i v prvním vydání z roku 1905 nebylo jazykově upravováno a užijete si krásy češtiny s přechodníky apod. Půvabné, uvěřitelné a napínavé čtení. Obsahuje sice historický základ své doby (17. stol.), ale jen pro dokreslení historického románu o lásce, zradě a následné pomstě. Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

20.07.2014 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Oproti Sněhulákovi se mi zdálo vlažnější, ne tak napínavé, i když Bangkok dodává příběhu exotiky-erotiky. Už se také v textu neobjevuje tak často iritující výraz "osloské" nebo jsem jediná komu vadí?:) Harry je drsňák, sympaťák se svým vlastním kodexem a už se těšim na další příběh, kde mu budu držet palce!

08.02.2014

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhulák, který je vám v patách všude, nelze se od něj odtrhnout a nedá vám dospat! Můj první Nesbo a hned jdu na dalšího, se tak těšim:) U detektivek obvykle nemívám problém prohlédnout zápletku, ale tato je dokonale matoucí a několikrát zavede do slepé uličky, když už si myslíte, že víte, krása!

23.01.2014 5 z 5

Velké ženy duchovní tradice III. Velké ženy duchovní tradice III. Kathleen Jones

Z posledního dílu mě překvapivě nezaujala nejvíce nejznámější Jana Františka de Chantal, jak by se třeba dalo očekávat, jelikož byla podle mého až příliš ovlivněna a vedena sv.Františkem Saleským. Mnohem více inspirativní a zajímací mi přišly osudy Markéty d´Youvillové (jako matky "univerzální lásky") a Magdalény Baratové, jejíž život byl přirovnáván ke Kristově podobenství o hořčičném zrnu, které je sice menší než všechna semena, ale když vyroste je větší než všechny ostatní zahradní rostliny a stane se z něho keř, takže přilétají ptáci a hnízdí v jeho větvích.

03.03.2012 5 z 5

Velké ženy duchovní tradice II. Velké ženy duchovní tradice II. Kathleen Jones

Druhý díl seznamuje i s méně známými ženami v dějinách církve a mě osobně zaujaly příběhy Sv. Heleny a blahořečené Jany z Valois, která jako jedna z mála si vytrpěla pro svoji víru i přes to, že byla aristokratického původu a pro svůj vzhled a tělesná omezení byla společensky ostrakizována.

03.03.2012 3 z 5

Velké ženy duchovní tradice I Velké ženy duchovní tradice I Kathleen Jones

První z trilogie knih, pomáhala při výběru křestního a biřmovacího jména. Z prvního dílu mě nejvíce zaujala Klára z Assisi se sv. Františkem.

29.02.2012 4 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Kniha se čte dobře, možná až moc dobře (čekala jsem starší češtinu, resp. mluvu odpovídající té době), ale asi záměr. Doporučuji těm, kteří nemají náladu na nějaké náročné čtivo, ale zároveň mají chuť na odpočinkovou historickou detektivku.

11.06.2011 4 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Teď, abych se bála do Anglie odcestovat:) Takhle krásná, jak ji Čapek vykreslil slovy i obrázky snad ani už nemůže být..

24.03.2011 5 z 5