lucie9337 lucie9337 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha perfektně vyobrazuje život za totalitního režimu. Přečetla jsem tuto knihu na jeden zátah a určitě se k ní za čas opět vrátím.

27.07.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Odpad. Knihu jsem nedočetla, sekla jsem se přibližně v polovině. Jedna z mála knih, kde jsou mi obě hlavní postavy šíleně nesympatické - naivita An by se dala krájet. Nemluvě o neustále opakujících se slovních obratech - především na úkor hlavního protagonisty a jeho "dokonalosti". Brak.

21.07.2014 odpad!

Na poště Na poště Charles Bukowski

I přes vulgárnost, která nás doprovází celou knihou, je toto velmi podařené dílo. Přečteno jedním dechem a už se těším na další díla.

27.07.2014 4 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Průměrná katastrofická kniha, která je však psaná velmi čtivě (především pro dnešní generaci) a poutavě (forma neodeslaných dopisů směřované někomu). Dovolím si nesouhlasit, že je kniha nepředvídatelná - plno 'zvratů' jsem očekávala a nepřekvapily mě. Skvělá kniha na odreagování! :-)

27.07.2014 4 z 5

Životy, které jsme ztratili Životy, které jsme ztratili Megan Crewe

Nevím proč, ale druhý díl byl pro mě celkem velkým zklamáním. Nejspíš proto, že je velmi těžké vymyslet pokračování, které by se už v jiných dílech neobjevilo. Určité pasáže mi lezly krkem a hlavní protagonistka mi sama o sobě začala vadit. Snad bude poslední díl zakončen tak, abych nelitovala času stráveného nad touto sérií :-)

27.07.2014 3 z 5