Luccy78 Luccy78 komentáře u knih

Honba za smaragdem Honba za smaragdem Sandra Marton

Krásný příběh, jehož děj se převážně odehrává v deštném pralese v Peru, obohacený velkým dobrodružstvím, divoce žijícím kmenem pralesních Indiánů, honbou za ztraceným smaragdem zvaným Boží oko a jednou tvrdohlavou archeoložkou, která odmítá znovu naletět a zamilovat se..

29.05.2016 5 z 5

V jestřábím hnízdě V jestřábím hnízdě Sandra Marton

Moc hezký příběh plný špičkování, odvahy, žhavého písku i doteků..

27.05.2016 5 z 5

V hodině dvanácté V hodině dvanácté Sandra Chastain

Celou knihou se prolíná jedno nádherné podobenství o husách a lidech. Něco v tom smyslu, že pokud mají dva lidé společný cíl, stejnou touhu a důvěřují si (podobně jako hejno hus, které spolu letí do jižních krajů), dosáhnou cíle mnohem rychleji a snadněji, když si navzájem pomáhají a podporují se. Jenom jsem trochu nepochopila roli záhadného Lincolna, přišlo mi to jako z Charlieho andílků, ale budiž..

26.05.2016 3 z 5

Jak chutná bolest Jak chutná bolest Richard Pachman

Kniha, kterou jsem doslova "zhltala". Hodně emotivní a silný příběh člověka, kterému těžký úraz úplně změnil život, málem o něho přišel a přesto to nevzdal. Jak sám napsal: "Začal jsem si vážit každého dne, každého svítání, začal jsem být vděčný za každý kousek toho, co je pro ostatní jen běžná každodenní rutina." To jsou slova k zamyšlení pro každého z nás. A já si po přečtení příběhu pana Pachmana uvědomila, jak je lidský život křehký a vzácný a jak stojí za to, to nevzdávat a žít..

24.05.2016 5 z 5

Nemilosrdná láska Nemilosrdná láska Leni Behrendt

"Nevzpírej se lásce,
dítě moje,
tu nepomůže žádný vzdor,
dosud zatím nikdo lásce
nestavěl se věčně na odpor."

Báseň, kterou mladičká komtesa objevila napsanou v rohu obrazu, který našla ve venkovském domku, kam se s matkou přestěhovaly. Velmi pěkný příběh odmítané lásky a dohodnuté svatby. Ale srdci se nedá poroučet a lásce se nedá "stavět na odpor"..

22.05.2016 5 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Krásný a zároveň velmi smutný a hluboký příběh o naději, lásce, věčném čekání, touze a přátelství, který se začíná rozvíjet v roce 1941 na řeckém ostrově Kefallénie. Viděla jsem i filmové zpracování, ale i když mám představitele hlavní role moc ráda a film byl natáčen v opravdu nádherném prostředí skutečného ostrova Kefallonie (který jsem měla příležitost i sama navštívit), knize opravdu nesahá ani po kotníky. Jakoby mu něco unikalo a rozhodně mu chybí taková ta špetka humoru, která se projevuje především v závěru knihy. Takže rozhodně doporučuji přečíst, nebudete zklamáni!

21.05.2016 5 z 5

Dívka v krajkách - 1.díl Dívka v krajkách - 1.díl Shirley Conran

Zajímavý a poměrně rozsáhlý příběh čtyř úspěšných kamarádek a dcery jedné z nich. Jde vlastně o dva díly knihy, kterou v roce 2008 vydalo nakladatelství Levné knihy pod názvem Krajka. Toto je první díl.

Dívka v krajkách - 2.díl Dívka v krajkách - 2.díl Shirley Conran

Krajka Krajka Shirley Conran

Zajímavý a poměrně rozsáhlý příběh čtyř úspěšných kamarádek a dcery jedné z nich. Jde vlastně o nové vydání původních dvou dílů knihy z roku 1993 pod názvem Dívka v krajkách.

Třikrát cesta za štěstím Třikrát cesta za štěstím Aenne Bodmann

POZOR NA MARYNU:
Herečka Maryna Vronková si potřebuje odpočinout od svého prostředí, a proto vystupuje na dovolené u příbuzných na malém městě inkognito. Jiří Bern, který se do ní zamiloval, její totožnost odhalí. Přiznává se jí, že i on sám má herecké ambice, má však strach vzdát se zajištěného postavení.

EVINO DOBRODRUŽSTVÍ:
Tentokrát jde o román s detektivní zápletkou. Eva pracuje jako recepční v hotelu a doplatí na svou dobrotu a ochotu lidem pomáhat a nevědomky se tak stane "poslíčkem" při předání balíčků s heroinem. Odkrývá se tak rafinovaná síť překupníků s drogami, kteří mají sídlo v Německu a v Čechách výhodně prodávají. Evě tak jde nejen o život, stává se zároveň podezřelou, ale nakonec i potkává pravou lásku.. Tenhle příběh mě opravdu bavil.

OZDOB SE MÝM PRSTENEM:
Taky zajímavý příběh, líbil se mi.

Evino dobrodružství Evino dobrodružství Marie Křížová

15.05.2016 5 z 5

Pozor na Marynu Pozor na Marynu Majka Sedláková

15.05.2016 3 z 5

Třikrát cesta za štěstím Třikrát cesta za štěstím Helena Longinová

SALON FANY:
Pavlíně zemře manžel na tuberkulózu a tak ji nezbývá nic jiného než žít dál a hlavně se postarat o svou devítiletou dcerku Evičku. Spása se objeví ještě na pohřbu, kdy ji osloví sestřenice jejího právě zemřelého manžela Františka Polcarová a nabídne ji práci ve stejném městečku. Františka totiž vlastní drahý krejčovský závod Fany, který si otevřela v luxusním bytě v moderní čtvrti města a chodí k ní manželky obchodníků a bohatých soukromníků, takže má o zakázky postaráno a může si dovolit další pracovní sílu. Pavlína se stará o úklid v salónu, vaří paní majitelce a vůbec vykonává vše, co je potřeba a čím ji Fany pověří. Díky toho má jídlo (které i občas bohaté paničky nechávají v salóně jako pozornost a kterého je nedostatek a pouze na potravinové lístky) a oblečení jak pro sebe (které ji obnošené věnuje Fany), ale hlavně pro svou dcerku, které ji šijí ze zbytků látek. Pavlína se ale v salónu dočká ještě jednoho milého překvapení v podobě vřelé lásky. Víc ale neprozradím..

NÁPADNÍCI SLEČNY JIŘINY:
Horké a ospalé léto roku 1938 v Jindřichově Hradci. V domku na předměstí žije kadeřník Zvolánek s rodinou a neprovdanou sestrou Jiřinou. Točí se kolem ní pár nápadníků, ale žádný z nich se nezdá příbuzným dost dobrý..

MALÝ VIRTUOS:
Příběh o tom, že někdy je lepší dítěti zachovat dětství než ho nechat budovat kariéru a honit se za uznáním, i když se jedná o na první pohled nadané a jedinečné dítě. Protože ne každé to ustojí a zvládne ten tlak od hyen, které se na něm snaží zbohatnout a nebo aspoň zviditelnit.

Malý virtuos Malý virtuos Beate May

Nápadníci slečny Jiřiny Nápadníci slečny Jiřiny Helena Longinová

14.05.2016 3 z 5

Salon Fany Salon Fany Bibiana Klánová

14.05.2016 5 z 5

Černá kočka Černá kočka Gert Fritz Unger

Příběh o jedné dávné křivdě a na ní navazující pomstě, kterou se chystá vykonat nádherná, cizí, tajemná žena, přezdívaná jako černá kočka..

13.05.2016 5 z 5

Sokyně v lásce Sokyně v lásce Hedwig Courths-Mahler

Na velkém luxusním parníku, který pluje z Jokohamy se setkávají hlavní hrdinové tohoto příběhu. Nemocný doktor Buchwald s dcerou Rosmarie, jeden z doktorových inženýrů Heinz, mladá Američanka Grace a klenotník Kurt. Heinz a Rosmarie se do sebe zakoukají a tajně se na lodi zasnoubí, ale, a tady vzniká ta zápletka, o Heinze má silný zájem Grace a Rosmarie okouzlila zase Kurta. Proto se ještě na lodi Grace domluví s mladým klenotníkem, že těm dvěma začínající vztah překazí a zároveň oba získají to, po čem touží. A k tomu využijí lsti, která prověří sílu vzkvétající lásky. Pěkný příběh, který napsal sám život..

13.05.2016 5 z 5

Bojuj o své štěstí Bojuj o své štěstí Sophie Hartmann

Velmi pěkný příběh dívky Angely, kterou její chorá matka pošle do kláštera, kde má zůstat po zbytek svého života. Po stráveném roce novicky se Angela náhodně setkává s Gerhardem, který přišel místo svého nemocného strýce do kláštera opravit varhany a i přes neustálé hlídání a omezené vídání se do sebe zamilují. Angela se rozhodne pro svoji lásku opustit zdi kláštera, což se ale nelíbí matce představené, která dívku nechce pustit. Příběh se mi moc líbil, bylo to docela napínavé čtení, jestli se oba mladí lidé nakonec najdou a zůstanou spolu. Jedinou výtku mám k hodně uspěchanému konci - ten je najednou vylíčen v pár větách, klidně by to sneslo spíše pár stránek navíc.

12.05.2016 5 z 5

S city se nemá hrát S city se nemá hrát Nina Tauber

Bettina je už nějakou dobu zasnoubená s Petrem. Myslí si, že ho má ráda, ale se svatbou nechce pospíchat. Její snoubec je chladný, rezervovaný, není mu ani moc po chuti, že se Bettina rozhodla studovat medicínu, protože má dojem, že to nepotřebuje a může být doma. Veškeré jeho plány ale zhatí jediný tanec Bettiny s číšníkem Alexandrem. Tomu dobývání žen nedělá žádné problémy a tak se vsadí s kamarády, že si s Bettinou zatančí žhavý tanec a ještě ten večer se s ní domluví na dalším setkání. Tento tanec se ale nakonec stane osudným pro všechny tři lidi a úplně změní jejich záměry. Moc pěkné romantické čtení, můžu vřele doporučit.

12.05.2016 5 z 5