Lu27 Lu27 komentáře u knih

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Za mě tedy bohužel zklamání. Hrozně jsem se těšila a nakonec mi to přišlo jako přehnaně dlouhý začátek a pak všechno rychle dohnat v závěru. Ty dvě ústřední události mi připadaly trochu jako klišé. Mnohem víc mě bavil třeba Rozsudek smrti.

16.05.2023 3 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Kniha mi byla doporučena paní v knihkupectví na základě mého požadavku: "Chci něco podobného Klevisový." Vlastně nevím, co o tom napsat. Rozhodně to nemá s Klevisovou nic společného. Hrozně dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, mezi postavami jsem se totálně ztrácela, kriminální čin byl přes čáru a pozvání vegetariána na "prsní řízky" bylo totálně creepy. Na druhou stranu....Když jsem knize dala dala šanci, dočetla jsem ji naráz. Přeci jen do poslední chvíle čtenář opravdu netuší, kdo je pachatel, což velmi oceňuji a zasazení děje do oblíbených Beskyd je příjemný bonus. Věřím, že další snahy o detektivní počiny budou úspěšnější. Psát autor bezpochyby umí. Čtenáři by určitě ocenili, kdyby děj byl více "nohama na zemi" a v knize nebylo tolik vedlejších linií postav.

12.07.2021 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Já prostě nevím. Zatímco všechny ostatní autorčiny knihy mě pohltily od prvních stran, této jsem dávala šanci znovu a znovu. Nemohla jsem se začíst. Příběh je však neotřelý, zajímavé provázanosti postav i finále. Nicméně ostatní knihy mě zkrátka bavily mnohem více. :)

12.07.2021 3 z 5