Loohikarme Loohikarme komentáře u knih

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Mnoho lidí dělá tu chybu že od knihy očekává podobnost se seriálem MASH. Společného toho mají jen málo a přesto se jedná o úžasné dílo. Člověk se zde potýká s nezastavitelným návalem absurdností a nepochopilelných situací, a mě to baví. Dílo má neskutečně složitou kompozici a obrovské množství postav, všechny mají zajímavý životní příběch a své problémy. Naročné, ale stojí za přečtení.

04.11.2022 5 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Dojem z knihy trochu kazily sáhodlouhé popisy pocitů hlavního hrdiny, které neustále přerušovaly děj. Ale od okamžiku kdy se hrdinové dostaly na plošilu děj nabral na napínavosti a já knihu dočetla na jeden zátah. Za mně rozhodně stojí za přectení.

23.01.2023 4 z 5

Stín kapradiny Stín kapradiny Josef Čapek

Nádherný poetický příběh. Pytláci se chovají trochu hloupě, ale jsou tam nádherné poetické chvíle, kdy přemýšlejí nad životem, smrtí a pomíjivostí krásy, kupřikladu.
Rozhodně stojí za přečtení.

04.11.2022 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Moje první kniha od tohoto autora a za mě rozhodně super. Děj ubíhal rychle a takový konec jaký to mělo jsem rozhodně nečekala. Ale po prečtení poslední strany mi přijde dost věcí nejasných a pořádně nevysvětlených, i přesto ale doporučuji.

11.11.2022 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Ne tak dobré jako ostatní Karikovy knihy. Poněkud nudné a předvídatelné. Také mě dvakrát nenatchly toxické vztahy postav.

08.07.2023 3 z 5

Kdo se bojí smrti Kdo se bojí smrti Nnedi Okorafor

Ač to nemám ráda, tuto knihu jsem nedočetla. A jediným důvodem byla hlavní postava. Hlavní hrdinka mě svým chováním iritovala, je sobecká, paličatá a vysloveně nebezpečná svému okolí. Naopak vedlejší postavy jako čaroděj nebo kamarádky hlavní hrdinky mě velice bavily.

24.12.2022 2 z 5