Longer Longer komentáře u knih

Valhalla Valhalla Robert J. Mrazek

Znáte takové to jak si koupíte knihu, jste natěšení až si ji přečtete a máte už dopředu pocit že bude skvělá .... a ona nakonec opravdu skvělá je? Přesně to se mi stalo u Valhally. Kniha je neuvěřitelně čtivá, psaná skvělou formou krátkých kapitol které skvěle udržují tempo. Děj je přímočarý, bez žádných odboček a hlavně napínavý. Přečetl jsem to jedním dechem a opravdu tomu nemám co vytknout - před touto knihou jsem četl oceňované Metro2033 ale Valhalla u mne vyhrála na plné čáře - vřele doporučuji!

15.05.2017 5 z 5

Ydris: kniha první Ydris: kniha první Květoslav Hönig

Včera jsem ji dočetl a první dojmy jsou výborné. Na to že jde o autorský debut a ještě českou věc je to ryze jedinečné dílo. Děj je zasazen do skvěle vymyšleného fantasy světa který si s nikým nebere servítky. Kniha je velmi čtivá – dokáže vtáhnout do děje. Je tu pár malých much které o něco snižují mé hodnocení.

V první části knihy je strašně moc názvů, jmen, rodů a všeho dalšího se jmény spojeného. Rychlý čtenář nemá šanci se v tom zorientovat, proto jsem udělal dobře, když jsem knihu četl po částech a vždy si nechal děj uležet v hlavě. Zhruba v polovině knihy se názvy ještě rozvětvují a informace prohlubují a tady už jsem se začal ztrácet. Místo jmen cechů jsem si dokázal zapmatovat jen jména dvou hlavních postav těchto společenství. Ale víte co? Ono to asi pro první přečtení vlastně stačí. Stejně to před vydáním druhého dílu sjedu znovu :-]

Samotný děj, rozdělen do několika linek je skvěle sepsán a dobře navazuje. Postavy se chovají logicky a jejich reakce jsou dobře promyšlené. K ději nemám co bych vytknul, ba naopak, je skvělě rozjetý případně i do dalších knih, prostě paráda :-]

Jak už někdo psal, tak ani mně ke knize moc nepasují abstraktní ilustrace – nic proti autorce, abstrakce je fajn, ale až takovou bych si představoval k daleko temnějšímu příběhu.

Mapa je krásná, dala zcela jistě zabrat, klobouk dolů – mám k ní jen jednu malou výtku – hlavní město království by mělo být podle mě výrazněji vyznačeno, chvíli trvalo než jsem se zorientoval – na druhou stranu popisky pod názvy kapitol zcela usnadnily orientaci. (palec hore)

Tohle všechno jsou jen maličkosti které opravdu nijak nesnižují kvalitu knihy a jejího příběhu. Podpořil jsem knihu přes crowfunding a těšil se na opravdový zážitek a ten skutečně přišel – pokud by byla nutnost podpořit i druhý díl tak nebudu váhat a s radostí tuto skvělou fantasy podpořím znovu. Gratuluji autorům ke splnění snu, skvělé knize a přeji mnoho dalších spokojených čtenářů.

15.05.2017 4 z 5

Bylo to velmi fajn čtení :-) Jakmile jsem dokončil část o Nepálu, dal jsem si pauzu a Čínu dočetl o měsíc později. Nepálská část se mi líbila o trochu víc, nicméně Čína také překvapila. Pravidelně jsem se smál Zibiho vtipným komentům a situacím. Každodenní pohostinnosti a jejich stejnorodost ke konci trochu nudila, ale je zřejmé, že jinde ve světě si lidé více váží života a nebojí se ho užívat i v takových rozličných životních podmínkách. Kniha mi dala velký pohled do života, který běžný člověk neuvidí. My Češi by jsme si měli daleko více vážit hodnot naší země a nás samotných, a neměli bychom být stále jak já říkám "zaprdění". Díky Zibi ;-)

15.05.2017 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Taktéž se musím přidat k těm kterým se kniha líbila jen napůl ale zřejmě jsem měl moc vysoká očekávání. Atmosféra Metra je nepopsatelná - o tom žádná, ale v některých pasážích mně neseděla až přílišná filozofie. Chvíli jsem se těšil ze skvělého strhujícího tempa a pak opět nudil v určitých pasážích. Konec mne zklamal a bohužel mne autor nepřesvědčil o tom, že si mám přečíst druhý díl.

15.05.2017 3 z 5