liskulka.lida liskulka.lida komentáře u knih

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Opuštěná společnost je kniha, kterou by si měl přečíst každý Čech. Jistě, krutá pravda nejspíš neuspokojí národní hrdost, přesto- musíme naši minulost přijmout takovou jaká je (a ne takovou, jakou bychom ji chtěli mít), pokud chceme mít opravdovou demokracii. Pokud chceme mít demokracii zakořeněnou uvnitř sebe samých a neopakovat chyby našich předků. Ne, za chyby této země nenesou vinu jen politici, ale také my. Společnost má za úkol kontrolovat politiky, nerozhodovat se jen na základě emocí, přijmout svoji odpovědnost. A pokud to nedokážeme, dřív nebo později přileze před náš práh totalita. A my se zase budeme ptát- jak se to mohlo stát.

20.04.2018 5 z 5

Tyranie – 20 lekcí z 20. století Tyranie – 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Myslíte si, že diktatura nás nemůže postihnout? Že demokracie vždy zvítězí? To si myslela každá společnost předtím, než ji postihla diktatura. Nejsme větší demokraté než byli naši předkové. Jen můžeme z jejich zkušeností čerpat. A o tom tato kniha je. Autor se na naši společnost dívá bez jakýchkoliv růžových brýlí a učí nás být bytostnými demokraty.

31.12.2017 5 z 5

Co říci k této knize? Záleží na tom, proč tuto knihu čtete. Autor sám o sobě říká, že je zapisovatel a ne spisovatel. Opravdu někdy přeskakuje z tématu na jiné téma, takže občas je problém se zorientovat. Na druhé straně pokud chcete poznat atmosféru, která panuje na misích Lékařů bez hranic, rozhodně si tuto knihu přečtěte. Zcela otevřeně, s nadhledem a hlavně s humorem se autor odhaluje, aby splnil další z cílů Lékařů bez hranic: přinášet svědectví. Tomáš Šebek je pro mě vzorem, ráda si přečtu i zbytek jeho knih.

31.12.2017 4 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Skvělá novinářská práce. Pan Kmenta dává ucelený přehled aktivit pana Babiše. Přiznávám, že sledovat a pamatovat si některé podniky mi dělalo problémy. Také jsem musela knížku několikrát odložit, protože jsem to už nemohla číst (začala jsem ji číst po volbách). Každopádně přestože to pro mne nebylo snadné, dočetla jsem ji. A myslím, že by si tuto knihu měl přečíst každý. Obzvlášť pak voliči Chemického Aliho.

26.01.2018 5 z 5