Limpopo20 Limpopo20 komentáře u knih

Sektor osm Sektor osm Michael Atamanov

Byla jsem velmi překvapená, když jsem narazila na český překlad. Četla jsem v originále všechny svazky i další díla tohoto autora. Umí pořádně vtáhnout do děje! Vesmírné opery zrovna nemusím, ale tato mě doslova pohltila.

27.12.2020

Walden aneb Život v lesích Walden aneb Život v lesích Henry David Thoreau

Docela drsná kniha, když si uvědomíte, že za to století se poměry společnosti nejen nezměnily, ale zhoršily se. Autor by se zděsil, kdyby se dozvěděl, že dnes by za svůj experiment byl poslán do vězení. Nemluvě o moderním finančním otroctví a ještě mizivější možnosti vykoupit se.

11.07.2017 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Docela realistická vize, když sledujete dnešní politiku nejen prostřednictvím mainstreamových médií. Je to varování pro Evropany a západní civilizaci. Rozhodně nečekejte nic ve stylu Metro 2033. Není to zábavné čtení.

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Četla jsem od tohoto autora snad vše. Tato kniha není moc oblíbená, ale líbíla se mi nejvíc. Možná proto, že jsem překladatelka. Mimochodem, ten conquistadorův deník prý opravdu existuje. Škoda, že konec knihy je naprosto nezdařilý.

08.07.2017 5 z 5

Smečka ze čtvrtého pokoje Smečka ze čtvrtého pokoje Mariam Petrosjanová (p)

Tuto knihu musíte číst velmi pozorně, být schopni logického myšlení a mít smysl pro iracionalitu. To dává hodně zabrat. Pokud nezvládnete, kniha se vám líbit nebude. V opačném případě vás doslova pohltí a budete ji číst znovu a znovu.