Libušš Libušš komentáře u knih

Panenka Panenka Hollie Overton

Já vám nevím...
V knize jsem se dostala, řekla bych, docela daleko, k tomu milníku, kdy se děj láme a následně jí odložila. Prostě mě to nějak nebavilo, "nechytlo," jak se říká. Nemám v úmyslu se ke knize vracet, přesto člověk nikdy neví.
Vzhledem k tomu, že se kniha drtivé většině líbíla a stále líbí, jsem si jí objednala. Bohužel, nijak mě nenadchla. Každý máme jiné chutě a z důvodu nedočtění, nebudu hodnotit.

25.01.2019 odpad!

Lawless a ďábel z Euston Square Lawless a ďábel z Euston Square William Sutton

Myslím, že je to má první kniha na mé cestě k tomu být knihomol.
Nejspíš budu jedna z mála, komu se ta kniha líbila, i přes místa složitá k zorientování a přes nedostatky - překlepy a chyby.
Krásný, detektivní příběh zasazený do viktoriánské Anglie, kterou spisovatel v průběhu celého příběhu krásně popisoval. Z počátku je sice kniha nezajímavá, ale to bývá skoro u každé. Dlouhé čtení (necelých 500 stránek), né však složité. Příběh byl krásně popsán, stejně tak i řádně ukončený.

24.01.2019 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha mi byla doporučena známou, jenž se líbil seriál. Leč nemám ráda "ženský čtení" , byla jsem mile překvapena, jelikož mi kniha popisem připomínala seriál Zoufalé manželky, které jsem čas od času zhlédla.
Kniha se příjemně četla, taková oddychovka. Trochu se mi nelíbilo zakončení knihy, takový kvapně udělaný závěr a useknutý konec, stejně tak lehkost zjištění jaká bude zápletka a kdo je viník (leč se vás autor několikrát snaží zmást) - za to pro mě o hvězdičku míň.

Nicméně se mi kniha líbila a mohu doporučit.
Pokud nehledáte četbu, při které budete muset neustále přemýšlet nad dějem a snažit se něco rozšifrovat, a hledáte oddychovou, klidnou četbu, chybu rozhodně neuděláte.

Jediné, čeho se obávám, že autorky další knihy budou podobné, což ale nemohu prozatím posoudit.

24.01.2019 4 z 5

Bezbožník Bezbožník Laura Carlin

Řekli jste si někdy, že jste utratily zbytečně peníze za hloupost? Věřte, že neutratili.
Knihy si vybírám víceméně dle toho, jak mě zaujme obal, následně obsah knihy. Obal je tajemný, kniha slibuje viktoriánskou Anglii ( tu si mimochodem vůbec neužijete) a záhadné mizení osob, tudíž jsem neváhala.
Kniha se ze začátku čte svižně, i když po 50 strankách odhadnete kdo je padouch, pak příjde to "ale" - zdlouhávé popisy činností, které se často opakují (např.: chůze přes město z bodu A do bodu B, při které se nic nestane, je popsána na stranu a půl).Poté se v ději zaseknete na jednom místě, který po pár desítkách stránek opět pomalu rozjíždí.Opět se vrháte do děje, ale začnete si pomalu ale jistě říkat, "co to do háje čtu?!" Pak se děj zase sekne, vy se stále nudíte, dokud se ke konci knihy nezačne něco dít - samotné rozuzlení děje, vyřešených na pár stránek, ve kterém se není možné ani pořádně zorientovat.
"... a proniknou do nejtemnějších koutů, kde číhá něco tak zvráceného, co si ani nedokázaly představit…" - zvráceného ano, ale takovým dívným způsobem, který příjde nechutný i silným povahám a spíš vás to odradí dočít do konce.
Přiznám se, že jsem často stránky ke konci jen letmo přelétla.
Knihu rozhodně nedoporučuji, ani kdyby byla zadarmo. Prozatím mě žádná kniha takto nerozčílila.

22.01.2019 odpad!