Liberi Liberi komentáře u knih

Konec stříbrného věku Konec stříbrného věku Jasutaka Cucui

Kdo nerozumí černému humoru a nevidí parodování reality, která nás obestírá a v této knize je jen o trochu víc extrémní, nechť se rozhlédne po jiné literatuře. Pro ostatní půjde o příjemné zpestření večera!

11.01.2017 5 z 5

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Literatura pana Lovecrafta není pro čtenáře, kterým stačí jednoduchý styl vyprávění, mají problém s dlouhými souvětími, nemají rádi horrory a fantaskno obecně, a neumí se vcítit do pocitů protagonistů příběhu.
Pro nás ostatní jde o záležitost, kterou si nesmíme nechat ujít. Propracovaný děj i styl vyprávění, sympatičtí protagonisté i antagonisté, strhující a překvapivé rozuzlení, a nakonec... abstrakně úžasné zpracování knihy samotné, které čtenáře snáze vtáhne do děje a dá mu vychutnat pravé hrůzy z lokality se zdegenerovanými sedláky a potomky maniakálních čarodějů.
Bravo, pane L.!

02.01.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Autorka si "hraje" s průměrnou zápletkou, která však stojí na chatrném podkladu ve smyslu "Já ho viděla, ale nevzpomínám si, protože jsem tu noc moc pila". Takže čteme o příběhu tří žen, z nichž hned dvě chodí na pilates (v knize zmíněno asi 10x), jak se nudí, jak mají kvůli mužům zkažený život, a jak se v čase nicnedělání zabavují a "pátrají", abychom nakonec došli k závěru, který vám dojde na šedesáté straně...
Dal bych alespoň jednu hvězdu, kdyby si to nehrálo na "originální, temný thriller, bestseller" a nevím co ještě, protože nic z toho není pravda.
P. S. Nevěřte nálepkám!

01.01.2017 odpad!