Leona333 Leona333 komentáře u knih

Čingischán Čingischán C. C. Bergius

Promiskuitní, krutý velikán, který sjednotil mongolské kmeny v jeden národ. Vynikající stratég a vojevůdce. Mistrné ztvárnění člověka posedlého mocí a touhou po oddanosti druhých a jejich podrobení.

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Intriky, mocenské boje, touha ovládat Řím, potažmo celý svět. A do toho inteligentní a postižený Claudius... Čelí posměchu, nedůvěře, skepsi... Claudius je díky síle své osobnosti nesmírně inspirativní. Na slupce nezáleží, když není v hlavě prázdno...

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Po dočtení románu jsem si zjišťovala, co se doopravdy o psychicky nemocném synu Rudolfa II. ví? Děsivé, strašné, zoufalé. Kniha zdaleka nevyznívá tak brutálně jako skutečnost. Přesto se mi líbila snaha popsat úchylného Julia i jako chlapce se zájmem o vědění, poznání, hru v šachy a nalézt lásku a překonat frustraci z pohrdání, s nímž se jako levoboček neustále setkával. Bohužel jeho snaha o cit neskončila, jak měla... Velmi silný příběh.

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Fascinující až shakespearovské drama lásky o lidech z různých společenských vrstev a odlišného vyznání, které čelí nejrůznějším protivenstvím a intrikám. Silné, hluboké, frustrující v tom, že ani síla lásky není schopná vše překonat.

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Osud obou hrdinů se formuje od dětství a příběh nesklouzl k plytké romanci, naopak příběh graduje skrze ukřivdění a pomstu k nalezení smíření se s minulostí, vášně a vzájemné blízkosti.

Dobré duše Dobré duše Irena Obermannová

Obermannová dokázala, že není jen autorkou románů pro ženy, ale že umí napsat i skvělou detektivku, jejíž hlavní hrdinka Alice - izraelská talentovaná šachistka - naráží na nejrůznější předsudky a nakonec sehraje partii na úplně jiné "šachovnici".

10.03.2020 5 z 5

Černá skříňka Černá skříňka Amos Oz (p)

Silně emocionální kniha o lásce, naději, nenávisti, naschválech, o hledání cesty mezi rodiči a dětmi, o ozývajících se starých křivdách a odpuštění, je to cesta za pochopením a nalezení nadhledu a smíření. Forma dopisů dodala knize nebývalou sílu a Oz prokázal, že je mistr slova a hlubokého vhledu do lidského nitra. Ke knize se vrátím.