lenka3980 lenka3980 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

No... Přemýšlela jsem, jestli mám vůbec přidat komentář, protože mé hodnocení se úplně liší od většiny. Válečné romány mám ráda. Tahle kniha na mě ale zapůsobila jednolitě, nevzrušivě. Jako když si představíte provázek, který je natažený a chybí mu smyčka, vrchol. První emoce ve mně vzbudilo setkání s Maxem 30 stránek před koncem. Abych byla úplně upřímná, chtěla jsem ji už dočíst, abych mohla vzít do ruky jinou knihu. Nechápu, že to na mě takhle zapůsobilo, když je tu jedna chvála za druhou... Za mě bohužel ztráta času. Tak snad mi další čtení sedne lépe :)

05.05.2022 1 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Kinga řadím mezi mé TOP spisovatele. Osvícení jsem opět přečetla jedním dechem. Bylo to napínavé už od začátku, kdy se vlastně nic moc nedělo. Jediné negativum vidím ve zbytečně táhlém popisu čtení výstřižků, které mi ani dál v knize nedalo žádnou výraznou souvislost a neshledala jsem tomu vyšší přidanou hodnotu.
Den po dočtení jsem si ze zajímavosti pustila i film a musím říct, že z mého pohledu vůbec nedosahuje kvality knížky.
Bodík strhávám za některé zbytečně dlouhé popisy, kdy jsem i něco přeskočila, jinak je to za plný.

22.04.2022 4 z 5