lenka2011 lenka2011 komentáře u knih

Císařovna Josefína Císařovna Josefína Carolly Erickson

Životní osudy císařovny Josefíny formou románu. Knížka se četla velmi dobře a zaujala mě natolik,že jsem sháněla další informace o této ženě.

09.02.2012

Významný pacient Významný pacient Michael Palmer

Kdo má rád romány tohoto autora,určitě si přijde na své. Napínavý příběh,který poodhaluje,jak to chodí v Bílém domě. Prezident mívá záchvaty,které předchozí lékař nedokázal diagnostikovat,navíc jednoho dne zmizí. Prezident si k sobě povolá přítele z dob studií,aby mu pomohl. Ten ale netuší,do čeho se dostane,když na prosbu kývne.

Učitelská dcerka Učitelská dcerka Dorothy Eden

Jak dokážou být dvě sestry naprosto povahově rozdílné. Charlota je sebestředná,sebevědomá a navíc velice rozmazlená matkou. Musí mít všechno,na co si vzpomene a intrikami toho dosáhne. Nedokáže se vyrovnat s tím,že její ošklivější sestra se zamilovala a později vdala. Manžela jí proto odloudí. Truda se snaží svůj život dát do kupy a celkem se jí to daří,dokud se na scéně opět neobjeví Charlotta.

Intimní a osobní Intimní a osobní Leonie Fox

Jaké je to oženit se s o několik let mladší ženou,vdovou,která vlastní hotel,přestavěný z rodinného sídla zesnulého manžela. A na který má zálusk jeden z jejích zaměstnanců. Jak dokáže změnit spokojené manželství malé dítě. A jak poznat,že muž,který dává najevo absolutní nezájem,vás ve skutečnosti obdivuje? Dobrá knížka pro chvíle relaxace.

Dvě ženy Dvě ženy Beate Hellmann

Obdivovala jsem ,jak se obě ženy dokázaly poprat se svou nemocí,pobytem v nemocnici. V životě lidí asi není horšího okamžiku,kdy jim lékař oznámí,že mají rakovinu. Strhující příběh.

19.01.2012

Touha Touha Louise Bagshawe (p)

kniha se mi moc líbila,přečetla jsem ji jedním dechem. Zajímavé rozuzlení,netušila jsem,že to tak dopadne.

19.01.2012

Posvátný kámen Posvátný kámen Clive Cussler

Přečetla jsem pár knížek od tohoto autora,ale tahle mě zklamala..Juan Cabrilo a jeho kolegové ze Společnosti mají dva úkoly..zneškodnit bombu,kterou se islámští teroristé chystají "odpálit" v Londýně a na druhé straně zabránit pomstě jednoho člověka,který chce zničit mešitu v Mekce. v době svaté pouti,pomocí meteoritu s radiačním zářením. Všechno probíhá podle plánu,s minimálními problémy,které se vyřeší tím správným telefonátem. Postrádala jsem větší napětí,zápletky,tak jak jsem byla zvyklá.

28.12.2011

Prosím, nerušit Prosím, nerušit Tilly Bagshawe

Knihy této spisovatelky si ráda beru do práce na noční služby. Nemusím u nich přemýšlet a relaxuji. Nenáročný příběh,kdy si každý z hrdinů splní svůj sen. A aby vše neskončilo happy endem i mezi nimi.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Poprvé jsem tuto knihu měla v ruce ve čtrnácti letech a po přečtení prvních stránek jsem byla ráda,že patřím do rodiny,která mě má ráda. Díky tomu,že příběh skončil šťastně,vrátila jsem se k němu ještě několikrát. Patří k mým nejoblíbenějším.

Záměna Záměna Sandra Brown

Napínavá,konečné rozuzlení mě překvapilo. Přečetla jsem ji jedním dechem.

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

souhlasím,mně se víc líbila Záměna.

Dlouhán odnaproti Dlouhán odnaproti Táňa Kubátová

vzhledem k tomu,že mám stejně staré "puberťáky", v této knížce jsem se viděla..moc se mi líbila

17.12.2011

Pravdivé lži Pravdivé lži Nora Roberts

tohle byla první knížka,kterou jsem od Nory přečetla a od té doby jí patří první místo mezi mými oblíbenými spisovatelkami

13.12.2011