Lenka_H Lenka_H komentáře u knih

Angelika - Královské slavnosti (3. díl) Angelika - Královské slavnosti (3. díl) Anne Golon (p)

Tenhle díl mě vůbec nebavil.

11.06.2017 1 z 5

Na severu ostrov září Na severu ostrov září William Heinesen

Kniha o těžkém životě starousedlíků z Faerských ostrovů. Knihu jsem zdědila po babičce a čte se velmi dobře.

27.04.2015 4 z 5

Sametový slib Sametový slib Jude Deveraux (p)

Když potřebuji vypnout a chci jednoduché oddechové čtení, tak sahám po této knížce. Krásné ženy, urostlí muži, hrady... klasické ztvárnění romantických snů dívek a žen :o)).

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

Jako doplněk k filmu dobré, ale bez filmu by mě to asi neoslovilo.

Porno Porno Irvine Welsh

Druhý díl se mi knižně líbil více než Trainspotting - ten mám raději jako film. Je to hlavně tím, že je vyprávěn jako postupný děj a ne jako jednotlivé, přímo nenavazující úseky v prvním díle.

27.04.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

První jsem viděla film a teprve potom si přečetla knihu. Moje původní představa vytvořená na základě několika publikovaných úryvků v časopise byla úplně jiná. Film mě překvapil tím, že když pominu základní myšlenku, která je naprostou červenou knihovnou, tak film jako červená knihovna nepůsobil a byl natočen spíše umělecky (režisérka si pohrála s detaily). Kdyby to celé skončilo jako konec filmu, tak by to vůbec nebyla červená knihovna. Jenže jsem věděla, že kniha má další dva díly, tak jsem se nakonec pustila i do četby (původně jsem to číst nechtěla). Je pravda, že díky knize jsem pochopila některé detaily, které ve filmu nebyly moc jasné (např. nebyly moc vidět jizvy), ale na druhé straně jsem ráda, že byly vynechány komentáře/myšlenky hlavní hrdinky. Co mě nejvíc nadchnulo v knize i ve filmu byly dialogy včetně e-mailů. Celkově si myslím, že jako odpočinková kniha to není špatné.

Krejčí nebeských kalhot Krejčí nebeských kalhot Daniele Varè

Perfektní pohodové čtení. Kniha mne velice mile překvapila.

04.11.2014 5 z 5