Len04 Len04 komentáře u knih

Poslední valčík Poslední valčík Tamara McKinley

Prestoze jsem toto rozuzleni cekala dlouho pred koncem, stejne to bylo napinave a opravdu ctive do posledni stranky. Popisy australskeho vnitrozemi a zivota v nem jsou uzasne!

06.05.2017 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Neskutecne intimni pohled do duse hlavni hrdinky i jeji kamaradky. Syrovejsi nez prvni dil, nektere pasaze jsem musela preskocit a precist pozdeji, ma feministicka duse se vzpouzela to cist, 60. leta na jihu Italie byla opravdu jina nez ve zbytku Evropy, zejmena te zapadni. Kazdopadne tahle serie je velky ctenarsky zazitek, tesim se na dalsi dily.

06.05.2017 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Moje oblibena detektivni rada. Komorni detektivky, ve kterych nenajdete desitky mrtvol a silene prestrelky, ale ktere vas zavedou do kanadskych lesu, do prijemneho bistra na navsi (vzdycky mi pri popisu podavanych pokrmu tecou sliny), predstavi vam mistni velmi ruznorode obyvatele a jejich mnohdy temnou minulost. Do Three Pines se vzdy rada vracim, je to opravdu oddychovka. Mam prectenych osm dilu a tesim se na dalsi!

06.05.2017 4 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Ma oblibena kniha a ma oblibena spisovatelka (a jeji manzel je muj oblibeny politicky komentator). Ostrov jsem cetla uz dvakrat a urcite si ho jeste nekolikrat prectu. Kniha me inspirovala k dovolene na Krete, k prozkoumani kretskeho vnitrozemi a k navsteve Spinalongy. Pri cteni knihy vzdy citim tu vuni Krety.
Skoda, ze dalsi dila autorky v cestine, snad zatim, nevysla. Moc moc se mi libila knizka The Thread odehravajici se zcasti v dnesnim Turecku a z te vetsi casti v Soluni. Tem, kteri ctou v anglictine, rozhodne doporucuji a doufam, ze se knizka docka ceskeho prekladu.

06.05.2017 5 z 5