Lála81 Lála81 komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Výborná kniha, četla jsem už několikrát, autorův inteligentní slovní i situační humor se nepřejí a rozsvítí chmurný den :-)

26.04.2020 5 z 5

Těšila jsem se, že se pobavím jako se Staříkem nebo Analfabetkou, které mám moc ráda a už jsem četla opakovaně. Zabiják byla ale zklamání. Zvládla jsem s přemáháním třetinu a odložila.

14.11.2017 1 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Chtěla jsem po zklamání s Bábovkami zjistit, jestli autorčině stylu přece jen nepřijdu na chuť. Určitě hodnotím Osm jako celkově lepší, čtivější a malinko napínavější záležitost. Příliš mě ale nenadchl styl psaní, příběh je nepřehledný, několikrát jsem listovala zpět a na obsah, abych si uvědomila, kde to jsem a o kom to právě čtu. Řada neuvěřitelných, řekla bych nepromyšlených momentů v ději. „Akce střelba“ byla možná nedostatečně popsaná proto, aby byl ponechán prostor čtenářově fantazii, na mě ale spíš působilo tak, že sama autorka neví, jak to zaonačit, aby vyznělo reálně (mně se reálná představa průběhu oné situace z daných útržků dát dohromady nepodařila).

14.11.2017 2 z 5