lachy lachy komentáře u knih

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Ze začátku byl děj dost vleklý, ale s přibývajícíma stránkama začalo vše nabírat na obrátkách a zajímavosti. Konec byl opět úchvatný, nepředvídatelný a zcela otevřený. Ale co teď? Co budu dělat do vydání další knihy? Vážně se musím vrátit do normálního života a konečně dodělám tu králikárnu co už stavím od roku 2012... Asi už bych měl.

23.04.2014 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Uf, dočtena první kniha této báječné ságy. Skoro bych řekl, že jsem to sfouknul na jeden zátah a s oroseným čelem jsem hltal další řádky, abych už věděl co bude dál. Dostal jsem se tak daleko, že jsem četl ve vaně, o přestávkách v práci a i za chůze cestou do práce... Divím se, že mě ještě nic nezajelo. Pan Martin musí být člověk s obdivuhodnou fantazií, většina kapitol končila naprosto nepředpokládatelně a já musel číst dál a dál a dál. Knížka s mou pokulhávající fantazií dělala naprosté divy a se zatajeným dechem jsem sledoval jak se jednotlivé děje vyvíjejí, spřádají a zase od sebe odklání. Velice oceňuji rozepsání jednotlivých rodů na konci knihy, protože jinak bych se ztratil hned na třetí stránce.

13.09.2013 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Stručně a jednoduše: Tohle není kniha, tohle je peklo. A co peklo schvátí, už nikdy nenavrátí... Toto platí i o tomto čtení. Nelze skončit při dočtení kapitoly, je přímo nutnost pokračovat ve čtení a se zatajeným dechem čekat kdo to zase odskáče a kam se děj posune. Prostě super.

15.11.2013 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Uf, zase jedním dechem přečteno. Znovu mě Matrin dokázal zatesat do křesla a nutil číst. Takto si představuji perfektní čtení na dlouhé zimní večery. Občas mi spadla brada ze zvratu událostí, někdy jsem nemohl uvěřit, kdo to zase schytal. Jen tak dále :-)

23.10.2013 5 z 5