Labradorit Labradorit komentáře u knih

Počkej na moře Počkej na moře Veronika Opatřilová

Moc povedené. Něžné. Rezonovalo to se mnou. Je to vyspělé a přemýšlivé a jako moře. Obálka k tomu krásně sedí a uvozuje příběh, díky ní víme, jaký druh vyprávění nás čeká. Přemýšlivý, poetický a filozofický s velkou dávkou lásky i bolesti.

14.04.2023 5 z 5

Ostrov žije Ostrov žije Veronika Opatřilová

Je mi jasné, že kniha není pro každého. Ale proto by ji asi neměli číst a hodnotit lidé pro které není. :) Ostatně jako všechny knihy. Pro mě byla důležitá, protože mluvila o věcech, o jakých se v českých knihách příliš nemluví. Ekologie především. Láska k naší přírodě a úcta, která většině lidí schází. To vidím jako poselství knihy. Donutit čtenáře k zamyšlení: co to vlastně s tím světem děláme? Psáno prostě a jasně, poeticky a přesto jsem byl v napětí. Jako obrazy, jako malby, které se mi míhaly před očima. Je to důležitá kniha, protože něco sděluje. A kdo to "něco" najde, pro toho byla určena.

26.02.2023 5 z 5

Tao koně Tao koně Linda Kohanov

To je kniha pro vsechny skutecne milovniky koni. Plna pravd nejen o konich ale i o zivote. Skutecne must have kazde knihovny. Dokonale.

14.04.2023 5 z 5

Putování za zlatými jablky: Příběh italských citrusů Putování za zlatými jablky: Příběh italských citrusů Helena Attlee

To byla nádhera. Zajímavé a čtivé a velice objevné.

07.03.2023 5 z 5