L.K.8.B L.K.8.B komentáře u knih

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Jako v prvním díle mě autorka vtáhla do rolí hlavních hrdinů, a já tak musel řešit jejich trable. Tenhle pocit mám na knížkách nejraději a zde si ho užívám ze všech knížek nejvíce.
Asi nemusím zmiňovat jak moc dobře jsou pocity, emoce nebo například reakce popsané.
Harry Potter je klasika, kterou by měl znát každý, jak knižně, tak i ve formě filmu, protože obě formy mají něco do sebe. Doporučuji ho všem, kteří ho ještě nečetli, i když těch tu asi moc nebude.

10.02.2020

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Je úžasné jak lze v knížce pozorovat vznik něčeho nového, a zároveň i ten zlom, ve kterém se to během vteřiny může zvrtnout ve velký problém. Myslím si že je to jedno z mála nadčasových děl, ve kterém si něco svého najde ještě řada generací po nás.
Navíc se knížka lehce čte, takže je skvělá na zamyšlení a pochopení. Doporučil bych ji studentům, kteří nevědí co číst.

29.11.2019

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knihu jsem četl až po zhlédnutí filmu, takže by asi každý čekal, že budu litovat zhlédnutí filmu, ale popravdě mě film zaujal více než kniha. Mám raději stručnost filmů než detaily knih, takže mi Harry Potter v knižní podobě přišel až moc rozepsaný. I tak bych ale zdůraznil vtažení do samotného děje a nepřetržité navazování událostí.
Knihu doporučuji zejména milovníkům knih a lidem, kteří mají rádi atmosféru knih.

29.09.2019

Třináct záhad Třináct záhad Agatha Christie

Detektivka není můj žánr, takže jsem si tuhle knihu neužil naplno. Ale věřím, že pro vášnivé detektivy je to velmi napínavá knížka, kde do poslední chvíle nevíte, jak dopadnou jednotlivé případy.
Rozhodně ji doporučuji všem příznivcům detektivek.

22.03.2020

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Na tuhle knížku jsem se hodně těšil, protože po shlédnutí filmu jsem jsi byl téměř jistý, že knížka bude neodolatelná. Bohužel, jak jsem se dostal asi do poloviny knihy, zjistil jsem, že se mi začínají kazit vzpomínky na film. Takže bych opravdu výjimečně doporučil radši film, protože je více emotivní a zábavnější.

02.06.2019

Povětroň Povětroň Karel Čapek

román není zrovna můj žánr, takže to pro mě nebyla žádná výjimečná knížka, i přesto si myslím že pro ostatní v mém okolí je to geniálně napsaná knížka se skvělým kontextem. Určitě doporučuji milovníkům románů a české klasické literatury

02.06.2019