Kyta Kyta komentáře u knih

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Harry Potter je díl od dílu strašlivější a napínavější. Ohnivý pohár je tím pravým příkladem!
Jako první jsem viděla film a něco mi tam pořád nesedělo a nedávalo smysl. Možná to bylo změnou režiséra, ale kniha je prostě jiná; jsou v ní přece jen napsány všelijaké důležité podrobnosti k lepšímu pochopení a proto mi vše, čemu jsem předtím nerozuměla, po přečtení knížky došlo. Proto u mě kniha zůstává na prvním místě!
Do čtení Ohnivého poháru se mi moc nechtělo, asi protože mě odradilo těch 570 stránek (i když potom jich je víc a víc), ale pustila jsem se do toho a nelituju! Tolik napětí a smutku jsem zatím u žádné knihy nezažila. Nejen jedna část byla už k pláči! Tenhle díl byl počátkem opravdového zla a vstupem právě Pána zla. Harry se musí vypořádat s tím, že už jeho život nebude jako předtím - klidný u tety a strýce. Čtvrtý díl byl poslední aspoň trochu "pohádkový"...

Miláčkové Miláčkové Jacqueline Wilson

Život obou holek, které jsou naprosto rozdílné, mě velmi zaujal. Tohle je knížka, ke které se budu vracet. :)

11.08.2013 5 z 5

Páté kolo u vozu Páté kolo u vozu Jeff Kinney (p)

Celá série "poseroutků" nemá chybu! Tento díl byl dobrý stejně jako ty předešlé, ale myslím, že už ne tolik zábavný. Jinak ale nemám nic, co bych mu vytkla. Všech sedm dílů musím moc a moc pochválit, protože jsou moc povedené. Autor této úspěšné série má tolik nápadů a promyšlených příhod, že pobaví klidně i dospělé. U jeho knih se prostě nudit nedá! Zajímá mě, jaké příhody potkají Grega v (budoucím) osmém dílu a těším se na jeho vydání!

Konec času Konec času Jeanette Winterson

Kniha si mě získala hlavně díky svému názvu. Byla jsem moc zvědavá, o čem bude, takže jsem se do ní hned pustila. Ze začátku mě dost bavila, ale zanedlouho jsem jí přestala chápat a rozumět jí a chtěla jsem jí odložit. Ale protože mě zajímalo pokračování děje a závěr, přece jen jsem to neudělala. Různé skoky a přemísťování do vesmíru a jinam mi dělaly v hlavě zmatek. Byla na mě příliš náročná, zamotaná a nelogická a asi bych jí někomu nedoporučila. Možná by zaujala ty, které zajímá děj podobný tomuto a žánr fantasy. Jsem ráda, že už jsem jí konečně přečetla, protože chápat jí na mě bylo příliš... Proto mi asi trvalo tak dlouho jí přečíst. Nápad byl však moc dobrý a musím ho autorce pochválit; chtělo by to napsat ale trochu víc chápavěji.

11.08.2013 3 z 5

Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Přestože byly vydány i dřívější díly, já jsem tenhle díl začala číst jako první. Myslím ale, že to vůbec nevadí; i tak jsem tomu výborně rozuměla. Musím uznat, že to autorka měla dobře vymyšlené. Je to kniha pro puberťačky, takže nečekejte žádný zázrak, ale protože já jsem tenhle díl četla právě když mi bylo dvanáct, měla jsem k tomu dobrý vztah a něco jsem si z knihy vzala. Kniha je o hrdince Viki, která se seznamuje s tím, že je puberťačka a už není jen "malá holka". Má takové ty holčičí trable, i když některé se mi zdály až moc přehnané.
Do čtení zbývajících dílů se pustím už brzy a jsem zvědavá, jaké starosti Viki čekají za rok či za dva.

11.08.2013 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Rozdíl mezi knihou a filmem je teda obrovský. Když jsem četla první stránky, napadlo mě jen jediné: musím číst i ostatní díly!! Moc Rowlingovou obdivuji, jak to vše dobře promyslela a popsala, jak se Harry dozvídá, že je čaroděj, jak jeho rodiče zemřeli a život u jeho tety a strýce. Nástup do Bradavic mě potěšil nejvíc - Harry vše obdivoval tak, jako já spisovatelku knihy. :) S filmem se nemůže porovnávat, všechny pocity, napětí a Harryho myšlenky se do filmu nedá natočit a to dělá knihu zajímavější a napínavější.
Samozřejmě se ke knížce budu pořád vracet a i když ji přečtu třeba desetkrát, nikdy mě neomrzí! Kniha mi otevřela bránu do světa fantasy a jsem za to ráda. Harry Potter vždy bude má nejoblíbenější kniha a těším se na ostatní díly. :)

DOPORUČUJI!