Kulm Kulm komentáře u knih

Nový zákon Nový zákon neznámý - neuveden

Skvělé "kapesní" vydání Nového zákona. Velkým plusem zde je především poznámkový aparát, který sice není na úrovni Studijního překladu, ale i tak je obsáhlejší, než u klasického ČEP.

06.01.2024

Rudolf Jenatschke. Kněz posedlý fotografií Rudolf Jenatschke. Kněz posedlý fotografií Vladimír Kaiser

Výpravná fotografická publikace dokumentující podobu města a jeho okolí mezi léty 1908-45. Zájemcům o historickou podoba ústecka můžu jen doporučit.

06.01.2024

Věk katedrál: Umění a společnost 980-1420 Věk katedrál: Umění a společnost 980-1420 Georges Duby

Naprosto excelentní syntéza zabývající se nejen středověkým uměním, ale i idejemi a myšlením středověkého člověka.

13.11.2023 5 z 5

Poválečná Evropa: Dějiny od roku 1945 Poválečná Evropa: Dějiny od roku 1945 Tony Judt

Výborná kniha o poválečném vývoji v Evropě. Téma je nejen výborně zpracované, ale zároveň i skvěle čtivé. Určitě můžu všem jen doporučit.

13.11.2023 5 z 5

Dějiny hospodářství českých zemí od počátku industrializace do konce habsburské monarchie Dějiny hospodářství českých zemí od počátku industrializace do konce habsburské monarchie Zdeněk Jindra

Vynikající kniha shrnující vývoj českých zemí v rámci Rakousko-Uherska v průběhu 19. a počátku 20. stol. Určitě lze všem jen doporučit

11.02.2023 5 z 5

Bitva u Jankova 6. 3. 1645 Bitva u Jankova 6. 3. 1645 Lukáš Sláma

Tato utlá, ale zároveň informacemi nabitá knížečka mě až nečekaně mile překvapila. Určitě mohu všem jen doporučit.

15.10.2022 5 z 5

Evropská politika 1648–1914 Evropská politika 1648–1914 Aleš Skřivan

Velice dobrá kniha shrnující vztahy mezi evropskými mocnostmi od 17. do 20. století. Každému zájemci o toto období lze určitě jen doporučit.

15.08.2022 5 z 5

Numismatika a notafilie Numismatika a notafilie Miloš Kudweis

Bohužel další z řady brakových knih vycházející v poslední době. Začínajícím sběratelům lze spíše doporučit publikace Julia Séma nebo Jaroslava Šůly, které jsou svou kvalitou naprosto v jiných dimenzích.

10.08.2022 odpad!

Normani v evropských dějinách Normani v evropských dějinách Charles Homer Haskins

Pěkné a velice přehledné dílo shrnující historii Normanů. Určitě lze každému doporučit jako základní rozcestník pro studium této problematiky.

07.08.2022 5 z 5

Zbroj a zbraně : Evropa 6.-17. století Zbroj a zbraně : Evropa 6.-17. století Petr Klučina

Naprosto vynikající a vyčerpávající kniha o vývoji evropské zbroje.
Pro zájemce o tuto problematiku se jedna asi o nejlepší publikaci, která kdy u nás na toto téma vyšla.

16.07.2022 5 z 5

Dějiny obyvatelstva českých zemí Dějiny obyvatelstva českých zemí Eduard Maur

Výborná publikace, která detailně, ale zároveň poutavě pojednává o demografickém vývoji v naší zemi.

01.07.2022 5 z 5

Oldřich Kulhánek Oldřich Kulhánek Eva Petrová

Nejlepší monografie Oldřicha Kulhánka. Kniha je velmi dobře zpracována, obrázkové přílohy kvalitně natištěné a je i velmi poutavý text Evy Petrové

29.04.2017 5 z 5

Jeho rány nás uzdravily - Křížová cesta Jeho rány nás uzdravily - Křížová cesta Vojtěch Kodet

Nádherná a velmi hluboká kniha. Určitě lze jen doporučit.

02.04.2017 5 z 5

Oheň Oheň Julianna Baggott

První díl mě nadchl, druhý zklamal a třetí... inu, škoda mluvit. Námět je to skvělý, bohužel autorka až příliš tlačí na pilu s romantickými zápletkami. Scény, kdy kolem stříká krev a hlavní hrdinka řeší, zda má radši toho nebo onoho jsou opravdu ubíjející.

26.06.2016 1 z 5

Papírová platidla Československa 1918 - 1993 Papírová platidla Československa 1918 - 1993 Vlastislav Novotný

Pro sběratele naprosto nepoužitelné. Katalog plný faktických chyb. Uvedené ceny jsou prakticky vycucané z prstu, takže jsou spíš snem obchodníků, než reálný obraz trhu. S katalogem Bajer zcela nesrovnatelné.

02.02.2014 odpad!