Kubayz Kubayz komentáře u knih

Putinova válka Putinova válka Michal Kubal

"Ryze šťastné konce na Ukrajině neexistují"

V hlavě mi vyvstaly vzpomínky na první reportáže z konfliktu, který byl před pár lety nemyslitelný. V knize je popsáno nejen pozadí těchto reportáží, jsou zde také nahlíženo do tragických osudů mnoha lidí, které náhoda přivedla do cesty zpravodajům z České Televize. Bohužel tyto příběhy jsou jen kapka v moři mnoha milionů zničených životů. Není to jednoduché čtení, jedná se o současné události, které se dějí kousek za našimi hranicemi a dotýkají se i našich životů. A bohužel je v tuto chvíli mnoho dalších lidských osudů ničeno mocenskými choutkami zaostalého národa. Děkuji autorům za tuto knihu, je výborně napsaná.

31.03.2023 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Knížka neurazí, je zaměřena spíš na mladší čtenáře a podle toho jí i hodnotím. Zajímavý náhled na možnou budoucnost lidstva.

19.07.2021 4 z 5

Pohyblivé obrázky Pohyblivé obrázky Terry Pratchett

Pro mě zatím nejvzdálenější kniha ze Zeměplochy. I zde je dost specifického humoru, ale části příběhu se vlekly a až ke konci začala knížka nabírat na obrátkách. Za mě horší než jiné Zeměplochy, kterým jsem dal 4 hvězdy, ale lepší než knihy (jiných autorů), které dostaly 3.

08.05.2021 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Ze začátku dobře stavěná kniha, která obsahovala pro někoho zajímavé biologické informace. Ale po přečtení ve mně zanechala spíše pachuť. Jakoby autor na konci rezignoval na své postavy a jejich příběhy a nechal se stáhnout k mnohokrát opakovanému klišé o nepřemožitelném hrdinovi a záchraně princezny.

14.01.2021 3 z 5

Pas a pes Pas a pes Jakub Kynčl

Dá se říct, že jsem cílový konzument této knihy. Mám rád latinskou ameriku, jsem pejskař, mám rád dobrodružství a trochu urbexu. Všechno v knize je a mnohem víc.

28.11.2022 5 z 5