KubaKJ KubaKJ komentáře u knih

Hra za hrou Hra za hrou Gus Hansen

Knížka ukazuje cestu Guse Hansena k prvnímu místu na jednom z nejznámějších turnajů. V knize je popsána většina her, které Gus v turnaji odehrál. Ke každé důležitější hře napsal poznámky, kterými vysvětluje svoje činy a konání v daných situacích. Není to knížka pro úplné začátečníky, kteří pokeru ještě tolik nerozumí. Kniha odhaluje geniální myšlení jednoho z nejlepších pokerových hráčů současnosti.

Bohové byli astronauti! Bohové byli astronauti! Erich von Däniken

Autor předkládá někdy i zdánlivě nezvratné důkazy o tom, že historie lidstva může být mnohem jiná, než nám předkládají dnešní archeologové...

Kniha džungle Kniha džungle Rudyard Kipling

...a má jednu z nejhezčích kreseb na titulní straně!

26.08.2012 4 z 5

Ace on the River: Manuál pokerového hráče Ace on the River: Manuál pokerového hráče Barry Greenstein

Kniha není tak úplně o hře jako takové, ale spíš o životě pokerového hráče. Dá se říct, že je to takový malý životopis Barryho Greensteina. Čte se dobře a je opravdu zajímavá. Něco jiného než Sklansky nebo Harrington...

Hostem čarodějů Hostem čarodějů Claude Pezin

Další cestovatel, který přecenil své síly. Knížka vypraví o cestě jednoho Francouze do amazonského pralesa. Autor si neustále stěžuje na místní obyvatele, komáry, nemoci... Nicméně je to zajímavé čtení, které přibližuje poměry v drsném světě největší řeky planety před téměř 40ti lety.

Kosmický zabiják Kosmický zabiják Pavel Toufar

Knížka podává vyčerpávající informace o meteoritech a asteroidech včetně těch, které mohou v budoucnu ohrozit naši Zemi. Jen je psaná trochu krkolomně, takže se mi moc dobře nečetla. Ale to nemění nic na tom, že se dozvíte mnoho nových věcí o těchto neobyčejných kamenech...

Ztracený svět dinosaurů Ztracený svět dinosaurů Zdeněk Volný

Pokud chcete knihu o dinosaurech, pak sáhněte po něčem jiném. Nechci hanit autora, ale kniha je plná pravopisných chyb a ilustrace taky nepatří mezi ty nejlepší. Dnes, stejně jako v době vydání knihy vychází a vycházelo více knih, které jsou lepší a hezčí.

26.08.2012 1 z 5

Soukromí živočichů Soukromí živočichů kolektiv autorů

Vyčerpávající encyklopedie zajímavostí ze světa zvířat. Skvělý dárek pro mladé i starší čtenáře.

26.08.2012 4 z 5

Nejslavnější bombardéry od roku 1914 do současnosti Nejslavnější bombardéry od roku 1914 do současnosti Chris Chant

Vyčerpávající souhrn informací o letadlech, které měnily vývoj válek. Chybí tam více současných letadel, oproti těm starším... ale jinak knížka zahrnuje celou historii válečného letectví a unikátních bojových strojů.

26.08.2012 4 z 5

Tajemství kolem nás Tajemství kolem nás kolektiv autorů

Souhrn zajímavých a tajemných míst a událostí, které nenechávají naše vzrušení vychladnout

1. příručka mladých svišťů 1. příručka mladých svišťů Walt Disney

Skvělý dárek pro mladé kutily a skauty

Ostrov dinosaurů Ostrov dinosaurů Edward Packard

Další gamebook, ikdyž tady nepotřebujete tužku ani kostky. Záleží jen na vašich rozhodnutích. Je to knížka ve stylu Jurského parku a je jen na vás, jestli se odsud dostanete živí. Perfektní čtení pod školní lavicí, měl jsem díky tomu ve škole dost problémů:-)

26.08.2012 5 z 5

O čem nám vyprávějí zkameněliny O čem nám vyprávějí zkameněliny Bohuslav Růžička

Starší, ikdyž stále dobrý pohled na evoluci, která je patrná ze zkamenělin, které paleontologové nachází po celém světě.

Život v jiných světech Život v jiných světech Steven J. Dick

Parádní kniha o objevování života mimo naši planetu, o objevech vesmíru i vesmírných těles. Pokud se zajímáte o vesmír a jiné planety, je tahle knížka nutností, která přibližuje do detailu minulost vesmírných pozorování.

Předurčené události Předurčené události Grazyna Fosar

Autoři se snaží přijít na kloub některým známým i dosud méně známým tématům, jako jsou smrt Kennedyho, atentáty na papeže, volba papeže a jeho vliv na politiku...

Vertikální peklo Vertikální peklo Serge Brussolo

Tady je vidět, co všechno jsou lidé schopni udělat a obětovat pro sebe a svou duši. Knížka se krásně čte a má zajímavý konec, který je doplněný úžasnou modlitbou k Bohům temnot.

U pravěkých lovců U pravěkých lovců Josef Augusta

Třetí kniha trilogie o pravěku, která tentokrát vypovídá o životě a strastech pravěkých lovců - našich předků.

Rekordy ze světa zvířat Rekordy ze světa zvířat Mark Carwardine

Knížka poslouží jako perfektní dárek pro milovníky přírody. Dozvíte se z ní hodně nových a zajímavých věcí ze světa zvířat.

Tajemství Grálu Tajemství Grálu Peter Fiebag

První knížka, kterou jsem nedočetl do konce. Prostě se to nedá. Je to nuda a jen samá spekulace, která vám nakonec stejně nic nového neřekne. Nechci snižovat schopnosti autorů... mají dobré knihy, ale tentokrát podle mého názoru přestřelili.

26.08.2012 1 z 5

Ve stínu baobabů Ve stínu baobabů Jaroslav Mareš

Uzavírka trilogie o Africe. Sice nedosahuje úrovně předchozích dvou dílů, ale to neznamená, že není skvělá. Opět povinnost pro všechny, kdo mají rádi Afriku, přírodu, cestování a magii. To vše je v knize zahrnuto a perfektně převyprávěno včetně autorových osobních zhušeností, které mu musí snad každý závidět.