Kniha džungle

kniha od:


Koupit

(Ilustrace doplnil: Eric Kincaid) Kniha džungle Rudyarda Kiplinga patří ke klasické dětské literatuře. Poprvé vyšla roku 1894. Čtenářům předkládá příběh malého indického chlapce Mauglího, kterého v džungli adoptovala a vychovala vlčí rodina. Mauglí si tam získává mnoho přátel včetně černého pantera Baghíry a medvěda Bálúa, kteří ho učí způsobem a zákonům života v džungli. Má však také nebezpečného nepřítele tygra Šér Chána, který sice lační po Mauglího krvi, ale chlapec ho každou chvíli chytře přelstí. Kniha džungle nabízí mnoho jiných vyprávění o lidech a zvířatech. Děti se dočtou, jak bílý lachtan Kotik nalezne bezpečné místo k životu daleko od lidí, jak rudooký mungo Rikki-tikki-tavi ochraňuje svou člověčí rodinu před dvěma smrtelně nebezpečnými brejlovci a jak se indický chlapec Túmé stane svědkem tajemného tance slonů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44884/kniha-dzungle-44884.jpg 4.1737
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Příroda, zvířata

Vydáno: , Junior (ČR)
Originální název:

The Jungle Book, 1894


více info...
Nahrávám...

Komentáře (102)

Kniha Kniha džungle

Rawen616
19. června

Bohužel mě tolik neoslovila, protože je to kniha docela dost ukecaná a samozřejmě poplatná dobrodružné literatuře doby vzniku. Krom toho mi nesedí sáhodlouhé filozofické rozmluvy zvířat. Léta jsem žil v přesvědčení, že Knihy džunglí jsou uceleným příběhem o Mauglím ale jde o soubor povídek o spojení lidí a přírody a ten známý "disneyovský" příběh jsou jen spojené tři povídky ze začátku a to je Disney ještě výrazně upravil:-) Mauglího příběh se ale táhne celou knihou a uzavírá ji. Paradoxně se mi ale asi nejvíce líbily příběhy bez něj. Ten o Mungovi, o poustevníkovi a pak ten s Eskymáky. I přes všechny výtky jde o klasiku a neuškodí když si ji přečtete.

vernem1850
16. června

Pěkná klasická knížka o dobrodružstvích v pralese.


Kabuky
11. června

Vzpomínka na dětství.

Jave
18. dubna

Milá vzpomínka na dětství :-)

Nikusha
17. ledna

Nejraději mám animovanou verzi, ale ráda jsem se vrátila do dětství i v psané formě. Nikdy jsem ji jako povinnou četbu nečetla a možná proto jsem si ji i o to víc užila. Nesmrtelný příběh, který každý zná.

Belanna
21.09.2021

Jedna z mých nejčtenějších knížek v dětství.
Stále má své kouzlo :)

ArkAngel
04.09.2021

Příběhy se zvířaty nebo spojením člověka a přírody mám rád, ale Knihy džunglí mne nezaujaly. Džungle sice je divoká a plná nebezpečí, ale to neznamená, že v každém příběhu musí být nutně nějaké násilí. Mauglí jako hrdina mne příliš nebavil a lidský prvek tu fungoval jinak spíše jako antagonistický, což na jednu stranu může dávat smysl, ale je to také už ohrané. Osobně mne nejvíce bavil asi příběh s šelmou mungo, ale jinak mne zbylé příběhy, které nebyly o Mauglím až tolik neoslovily.

Kája_14
03.08.2021

Kniha mě moc neoslovila... četla jsem jí jenom kvůli povinné četbě. Ale některým lidem se líbila a já nemám nic proti....

1