krulis krulis komentáře u knih

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Legrace a příjemno.

12.02.2015 5 z 5

ADA ADA Jan Těsnohlídek ml.

Jednohubka na cestu autobusem z Brna do Prahy. Nebo zpátky. Zábavná forma. Bez nudy. S nutností přečíst až do konce. Pět, šest takových povídek do jedné knihy - to bych si přál.

14.10.2013 5 z 5

Anděl evoluce Anděl evoluce Todd Michael

Spousta odpovědí na spoustu otázek. Cítím trochu kalkul ze strany autora. Vememe 20 nejčastějších problémů - od truchlení po shánění peněz - a na všechno odpovíme. Kapitolu po kapitole. Každopádně odpovědi se v ničem nebijí s mojí představou bytí a fungování světa, vesmíru, takže nemohu být s knihou v rozporu. Jen trochu pochybuji o čistotě a úmyslu.. to pouhé domněnky mne svazují!

Magorovy labutí písně Magorovy labutí písně Ivan Martin Jirous

Mráz po zádech. Jedna z nejsilnějších sbírek, které jsem kdy četl.

19.08.2013 5 z 5

Bez ohňů je underground Bez ohňů je underground Jan Pelc

Rozhovor s Mejlem o všem a o všech pobaví a zarazí zároveň. Pěkné a příjemné oddychové čtivo. Je potřeba si připomínat, jak to tenkrát bylo, a jak jinak než s humorem a nadhledem.

19.08.2013 4 z 5

Aby radost nezmizela – Pocta Magorovi Aby radost nezmizela – Pocta Magorovi * antologie

Veselé, smutné, melancholické. Přečetl jsem za pár hodin na letišti v Miláně. Pro symptatizanty Jirouse nezbytnost. Pro ostatní příjemné nahlednutí do jeho života. Oddychovka, která snad nikoho neurazí.

19.08.2013 4 z 5

Rakovina Rakovina Jan Těsnohlídek ml.

Mladý a nadějný. Moderní rýmy, svěží pojetí, rytmus. Přečetl jsem jedním dechem a těším se na další kousky. Trochu z toho čuchám prvoplánovost, ale přebíjí to atmosféra a styl. Jednouše mě to baví a nepotřebuju vědět víc.

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

Hledání sebe sama v učeních, náboženstvích, závislostech s jasným poselstvím. Každý může najít svoje já jenom uvnitř sebe. Neskutečná povídka na roky 1919 - 1922. Zřejmě nikdy nebude poplatná době. Uklidňující.

18.08.2013 5 z 5