Köttur Köttur komentáře u knih

Past na Popelku Past na Popelku Sébastien Japrisot (p)

Rychlík mi odjížděl za par minut, přesto jsem si našla čas na zkontrolování knihovničky od "knih do vlaku." Na dvacetiminutovou cestu domů mi stačil prolog a kousek první kapitoly. Pak kniha dlouho ležela na poličce, zapomenutá, jako tehdy, když jí nějaký cestovatel odložil na nádraží. Číst jsem začala až pár měsíců nato a začala se ptát, kdo je teda vlastně oběť a kdo vrah, kdo vlastně tahá za nitky, jaký je příběh za požárem, jaký je příběh za roztrhaným obalem knihy a co vypráví skvrny od kafe na straně 72. Jaké okolnosti vedly k tomu, že se tato kniha dostala do rukou zrovna mně a jaký náhodný sled okolností dovedl hlavní postavy knihy ke dvoum vraždám a třem dívkám, které jsou vlastně dvě a jen jedna? Spekulovat můžu, jak chci. Jediná věc, kterou si jsem v obou případech jistá je, že na ani jednu otázku nebudu nikdy s jistotou znát odpověď.

10.11.2022 5 z 5

Revan Revan Drew Karpyshyn

Spolu s Baneovou trilogii je Revan jednou z nejlepších knih, která ve SW universu kdy vyšla. Dobře zpracované postavy, dějová linka nemá chybu, nenudí vás a nějakou akci najdete skoro na každé druhé stránce. Co mě osobně zklamalo byl ten konec, to prostě proč?

03.10.2020 5 z 5

Star Wars - Darth Plagueis Star Wars - Darth Plagueis James Luceno

Kniha byla pěkně psaná, i když jsem se občas trochu ztrácela v politické situaci. Je to trochu náročnější čtení, při kterém musíte znát víc, než jen základní rasy a názvy planet ze SW universa, ale rozhodně doporučuji.

08.06.2020 4 z 5

Poslední povel Poslední povel Timothy Zahn

Kniha podle mě nemá chybu. Skvělé zakončení skvělé série. Postavy i děj jsou velmi dobře propracované, s čím jsem ale osobně měla problém, bylo občasné špatné popsání situace či prostoru, s čímž si moje představivost často nevěděla rady. Také mi docela nedávalo smysl Thrawnovo uvažování. Ano, víme, že je to génius, ale i tak by se mohl alespoň čas od času mýlit a ne pokaždé z mála informací z fleku vyvěštit strategii Nové Republiky na týdny dopředu. But...it was so artistically done ;)

11.11.2020 5 z 5

Půlnoční kluk Půlnoční kluk Mark Hill

Nejsem moc fanouškem detektivních románů, ale tahle knížka byla úžasná. V prvních dvou třetinách to vypadalo jako průměrná detektivka s jasným vrahem už od prvních stránek, ale nakonec to přece jen dopadlo úplně jinak, než by kdokoliv čekal. Hvězda dolů je za to, jak to skončilo s Rayem, ale to už nebudu spoilovat.

04.10.2020 4 z 5

Ničemové Ničemové Timothy Zahn

(SPOILER) Zajímavá kniha. Rozhodně je dost propracovaná, každá drobnost je zužitkovaná. Han, Chewie a ostatní pak společně vymýšlejí složitou strategii, za kterou by se nemusel stydět ani velkoadmirál Thrawn. Zklamal mě ale ten konec. Do poslední chvíle jsem doufala, že jim to vyjde :(

19.11.2020 4 z 5

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

Jako první kniha, kterou jsem ze Star wars EU četla, mě Cesta zkázy příjemně překvapila. Darth Bane je Drewem Karpyshynem jako charakter opravdu dobře popsán, při čtení mě neustále mrazilo v zádech a napětí mi nedovolilo přestat ani na chvíli. Za ten měsíc, co jsem knihu měla pujčenou z knihovny jsem, jsem jí přečetla nejméně pětkrát, některé pasáže dokonce vícekrát. Tahle kniha je povinnost pro každého fanouška Star wars.

19.11.2020 5 z 5

Do prázdnoty Do prázdnoty Tim Lebbon

Kniha je pěkná, sice se v ní nedočkáme hyperpohonu a světelných mečů, asi dvou nejikoničtějších věcí ze Star Wars, ale i tak je příběh rozhodně napsán dobře, i když charaktery jsou trochu slabé, dějová linka to dorovnává.

08.06.2020 4 z 5

Vůně citrónu Vůně citrónu Sam Xabyssus (p)

Nemůžu se rozhodnout, co si o téhle knize mám myslet. Na jednu stranu jsem neustále proklínala zmatené dialogy a skoro žádný děj, vztahy, tvořící se a zanikající ze vteřiny na vteřinu, často úplně nelogicky, nebo pohled Sam, kde sice bylo zajímavé sledovat situace z jiného úhlu, ale tím, že se polovina knihy v podstatě opakovala, to nabývalo na nudnosti. Naopak nenůžu říct, že by mi kniha nic nepřinesla a její čtení bylo ztrátou času. To vůbec! Stránky jsem doslova hltala, líbilo se mi kavárenské prostředí, citáty z malého prince, vykreslení obou hlavních protagonistek a všudypřítomný humor. Kdyby byli všichni v reálném světě takoví, jako postavy v téhle knize, bylo by tady mnohem líp. Takže závěr? Sice trochu naivní, ale jinak moc hezká oddechovka od každodenních problémů.

03.06.2022 3 z 5