koriandr koriandr komentáře u knih

Vánoční svátky o století zpátky aneb Tradice Vánoc v české kuchyni Vánoční svátky o století zpátky aneb Tradice Vánoc v české kuchyni Kamila Skopová

Útlá knížečka o vánočních zvycích v minulosti. Ale spíš je to kniha zaměřená na recepty jídel, která se v minulosti o vánocích připravovala. Jsou i nějaké návody na výrobu tradičních vánočních dekorací ze sušeného ovoce.

14.12.2017 4 z 5

Římské prázdniny Římské prázdniny Zuzana Francková

humorně zpracovaný cestopis z Říma

30.11.2017 5 z 5

Nic si o tom nemyslet Nic si o tom nemyslet Krištof Kintera

Hodně inspirující....prostě kintera.....pro zasmání .......ze života.....něco zamrazí ....autorský zásek na obálce tomu dodává autentičnost

24.11.2017 5 z 5

Pod toskánským sluncem Pod toskánským sluncem Frances Mayes

Knihu jsem přečetla celkem rychle. Čekala jsem, že mě bude nudit rekonstrukce domu, ale děj rychle odsýpal a autorka to vše popisuje tak zajímavě, že mě to bavilo. Krásné čtení o Toskánsku, jídle, lidech, přírodě. Na konci knihy mě sice už nudilo čtení o bourání kamenů ze stěn, ale byly to jen 3 strany. Akorát mi na konci knihy vadila kapitola " Letní relikvie", dle mého názoru se vůbec nehodí ke koncepci knihy, byla dost bizarní a nechutná. Tuhle kapitolu bych tam nedala, úplně mi zkazila dojem z knihy ( naštěstí až na konci knihy). Osobně nechápu, proč ji tam autorka dala. Jinak při čtení knihy máte chuť si podle receptů v ní uvedených něco uvařit. Také čtení knihy podnítí zájem o čtení dalších knih o Toskánsku.

07.11.2017 4 z 5

Opravdu vtipné povídání o Anglii, tamních zvyklostech, životním stylu. Hodně jsem se při čtení nasmála. Zajímavosti, které jsem o Anglii nevěděla. Určitě bych přivítala pokračování knihy !!

02.11.2017 5 z 5

Kéž bych pod hvězdami dobře odtančil svůj tanec Kéž bych pod hvězdami dobře odtančil svůj tanec Marek Vácha

Hezké úvahy, ke kterým se člověk často vrací.

16.10.2017 5 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

knihu jsem si koupila na základě fejetonů v lidovkách, které se mi zdály vtipné. Z knihy jsem přečetla pouhých pár stránek, část jsem přeskakovala a něco znovu četla, poté kniha letěla do kontejneru na papír. Z anotace na knihu jsem čekala zábavné a vtipné čtení, bohužel opak je pravdou. Text mě nudil, dost pasáží bylo dekadentních. Pro mě i docela dost vulgárních slov. V anotaci měli uvést, že je to kniha o gayích a pro gaye ( a že nic proti nic nemám). Nevím, zda jiné čtenáře zaujme. Pro mě je to brak a ani jsem knihu nenabídla dál.

13.09.2017 odpad!