Koci22 Koci22 komentáře u knih

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Kniha se nečte úplně lehce ale těm co vytrvají dává za odměnu velmi originální temný příběh v kulisách až nevídaně fantazijního světa. Ještě dlouho po přečtení mi to hraje v hlavě.

Nadace Nadace Isaac Asimov

Nechápu ty řeči o tom, že dílo zastaralo. Po více jak 70. letech jde o velmi aktuální román, který v mnoha ohledech jako by popisoval dnešní svět. Vynikající, politika, fylozofie. Dílo s neskutečným přesahem.

Město & město Město & město China Miéville

Temný detektivní příběh v kulisách neskutečně originálního fantazijního světa. Smekám před autorovou imaginací. Nádherná atmosféra. Navíc to zasazení na východ Evropy, "totalitní režim" dvou měst. Nutí to k hlubšímu zamyšlení, je v tom mnohem více než se na první pohled zdá.

01.07.2023 5 z 5

12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

Silně pravicové ostatně jako celý Jordan. Rozhodně nejde o 12 stručných rad, což jsem podle názvu tak nějak čekal ale autor jde na některé věci dost "ze široka". Každopádně Jordana mám moc rád a asi se ke knize za nějaký čas znovu vrátím. Tohle určitě není na jedno přečtení.

01.07.2023 4 z 5