klatil klatil komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Je dobré si uvědomit, že kromě nacistických koncentračních táborů byly i vězeňské tábory sovětské, kde trpěli nevinné oběti nepředstavitelné útrapy od sadistických dozorců. Kniha je čtivá, ale v tomto žánru zase literárně nijak nevyčnívá. Pro českého čtenáře je ovšem zcela kritické si uvědomit hrůzy napáchané sovětským režimem, který díky tomu, že ve druhé světové válce stál na straně vítězů, vlastně nikdy nebyl zcela reformován a jeho reinkarnace v podobě Putinova Ruska je stálým nebezpečím pro země, které považuje za svou sféru vlivu.

19.12.2021 3 z 5

Sdílejte, než to zakážou! Sdílejte, než to zakážou! Andrej Babiš

Naprostý odpad, ale doporučuji všem si tuto věc přečíst, abychom si všichni uvědomili jakým lžím věří tolik našich spoluobčanů. Už i titulek jasně říká, že se hrdě řadí mezi tzv. Fake News a hoaxy. A opravdu se to jimi jen hemží. A ten populismus ve své obnažené nahotě. Vážně stojí za to to alespoň prolistovat a zamyslet se nad naší současnou společností.

19.12.2021 odpad!

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Nejsem běžec, a tak ke mně některé pasáže knihy moc nepromlouvaly. Knihu jsem měl vypůjčenou od kamarádky, která z ní byla úplně nadšená a četla ji prý "jedním dechem", a tak jsem cítil jakousi povinnost tuto knížku přečíst až do konce. A jsem tomu rád. Kapitola 28 mě opravdu zaujala. Její přečtení doporučuji všem svým mobilním známým. Jinak musím souhlasit s těmi, kdo si povšimli toho, že knížka působí dojmem jakéhosi kompilátu vzájemně nesouvisejících autorových poznámek či článků. Myslím, že svou neorganizovanost sám autor v doslovu uznává. Také mi dost chyběly jakékoli reference na zdroje.

19.12.2021 3 z 5

Manipulativní nátlak: Proč tak snadno uposlechneme druhé? Manipulativní nátlak: Proč tak snadno uposlechneme druhé? Douglas Rushkoff

Perfektni kniha. Vřele doporucuji i ostatni knihy tohoto autora.

22.09.2013