kevin0759 kevin0759 komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Mě osobně se kniha velmi líbila. I přestože je to trochu starší kniha tak jsem se při čtení vůbec nenudil, byla krátká a rychle se četla. Zpočátku jsem si myslel že kniha bude pro mladší čtenáře ale děj téhle pohádky je docela smutný a k zamyšlení. I když je tato kniha doporučená spíše pro děti, doporučil bych knihu starším čtenářům, dětem který nemají rádi smutný pohádky bych moc tuto knihu nedoporučoval.

05.10.2022

Malý miliardář Malý miliardář David Walliams

Knihu jsem dostal od bratra před třemi lety jako dárek k vánocům a dnes jsem ji vyhrabal ze šuplíku a přečetl.

Tato kniha vypráví o malém chlapci jménem Joe Spud který si žije normální dětský život, až do té doby kdy jeho tatínek přišel s novým vynálezem. Vynalezl toaletní papír který je ze shora suchý a ze zpoda vlhčenený, nazval ho ZADELESK. Zanedlouho se zadelesk objevil na trhu a stal se oblíbeným mezi lidmi. Pan Spud začal vydělávat miliony a od té doby se životy rodiny Spudových naprosto změnil, pan Spud si stavěl obrovské vily, jeho syn dostával miliónové kapesné a začal chodit na prestižní školu pro bohaté.
Brzy přestoupí na jinou školu, protože neměl žádné kamarády. Chtěl zase žít normální život a chodit do normální školy, rozhodl se že bude tajit jeho bohatství aby si našel pravý kamarády.

Joe a jeho táta se potýkají s různými zápletkami. Najde si Joe pravé přátele? Vyřeší vše peníze? To se dozvíte po přečtení této knihy. ;)

Čtení této knihy bylo příjemné, jednoduché i zábavné.
Kniha je sice pro děti ale má hluboké myšlenky a je také naučné. Jsem rád že jsem si tuto knihu nakonec přečetl a určitě doporučuju si ji přečíst.

10.02.2023