Kedar68 Kedar68 komentáře u knih

Ike: Můj italský corso pes aneb Psí život v Itálii Ike: Můj italský corso pes aneb Psí život v Itálii Lucie Hušková

Kniha srší jemným i černým humorem, přestože místy probleskuje neobvykle těžký příběh. Je to vše podáváno jakoby z ptačí perspektivy navzdory tomu, že první část knihy vypráví autorka a poté, když Ike povyroste se s ní natolik ztotožní, že knihu vlastně vypráví on. Tím, i kritikou italského sociálního systému a spravedlnosti, je kniha trochu náročnější pro průměrného čtenáře, který třeba i dost čte, ale musí mít k názoru a pochopení knih přečtený i návod od někoho chytřejšího. V každém případě skvěle vyprávěná kniha, kde se toho člověk dost dozví nejen o rase corso psa (hlavně na začátku, kde je vypravěčkou autorka), ale i o tom, jak to chodí v Itálii a žádná paráda to teda není. Názory na čarování a ženské, co se tím zabývají nekomentuju, ale ty, které se esoterikou samy zabývají se asi dost naštvou :-D Jinak je kniha rozdělena do ucelených, samostatných kapitol, které mají logickou i časovou posloupnost (nejedná se o žádný blog). Na ukázku jich pár opíšu.

Radši si kup corso psa

Italský Ike,italská sociální služba,

italští soudní znalci, štěňátka

a pravda

Labyrint říše rozumu Labyrint říše rozumu Milan Bauman

velmi zajimavé propojeni sci-fi a faktu. stale aktualni a poučné

07.07.2022 5 z 5

velice poučné a jednoduše podané
Doporučuji

07.07.2022 5 z 5

Vyšetřovací komise Vyšetřovací komise Dick Francis (p)

Dick Francis a dostihove prostředi to je jistota dobré volby.

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Dobré, ale očekával jsem víc.

07.07.2022 3 z 5