katty27 katty27 komentáře u knih

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem, kdy četla. Vtáhne vás do děje a už nepustí. Ještě tak dva dny po jejím přečtení o ní musíte neustále přemýšlet.

24.12.2014 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha, která mě naprosto dostala, je excelentní. Na to, že je román dokončený až v roce 1949, v něm Orwell dokázal vykreslit hrůzostrašnou budoucnost, do které se svět a lidstvo řítí. Nikdy nezapomenu na slavný výrok: "Velký bratr tě sleduje"! Orwellova slova se naplnila!!!!!

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Na knihu jsem se neskutečně těšila. Říkala jsem si, že by bylo fajn porovnat knihu s filmem. Film mě naprosto okouzlil, byl vynikající. Kniha je dle mého názoru průměrná, čekala jsem od ní víc. Dlouho jsem se do ní nemohla začíst a nějak jsem se s ní nemohla ztotožnit. Zkrátka film ve mě nechal větší stopu než kniha.

24.12.2014 3 z 5

Temno Temno Alois Jirásek

Dnes už toto dílo patří do zlatého fondu české literatury, někoho můžou nudit dlouhé popisy, kterými je Jirásek pověstný. Za mě patří knize pět hvězdiček, naprosto mě okouzlila a v jistých pasážích i dojala. Pokud milujete historii (stejně jako já), rozhodně sáhněte po této knize!!