Katka531 Katka531 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha se mi zatím moc líbí. Hledala jsem hlavně něco čtivého ( možná oddychového), ale zároveň hlubokého. Knihu jsem zatím nedočetla, takže nehodnotím celek. Ale půlka knihy za den, je snad také recenze. Děj mě vtáhl okamžitě, zvlášť úvodní kapitoly, které se týkají nakažlivé nemoci, karentény ve městě a plných nemocnicích (čteno v době, kdy jsme se podobným tématem - koronavirem - každodenně zaobírali). Dále pěkně vykreslené situace, osudy, pocity postav válečného a poválečného období. Určitě hodnotím kladně!

20.06.2020

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Knihu jsem přečetla, ale přiznám se, že jsem jí přibližně do půlky louskala s nepříliš velkým nadšením a několikrát jsem jí ani nechtěla dočíst. Začátek o Kate byl takový rozvláčný , nemohla jsem se pořádně zorientovat v čase a téma a popis mne také příliš nebral. Pak se to ale rozjelo a druhou půlku už jsem přečetla podstatně rychleji a se zaujetím. Na konci jsem knihu doslova hltala, ale spíš tím, že jsem čekala něco jiného a více realistického. To se nedostavilo. Závěr byl zhuštěný do jedné akce za druhou, ale na můj vkus až moc krkolomné a nevěrohodné.

28.06.2018

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha se mi moc líbila. Asi bych nad ní postavila od Třeštíkové Bábovky. Nicméně i tato kniha mne dostala. Spíše, než detektivní zápletku, která se mi zdála taková plytká, nepropracovaná a na konci už úplně nedotažená a odbitá, se mi velmi líbily psychologické části knihy. Moc hezky vykreslené úvahy a myšlenky postav. Snad každý se musel v některých pocitech alespoň trochu poznat nebo mu byly jinak blízké.

15.05.2018