Kateřina1011 Kateřina1011 komentáře u knih

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Příjemné počteníčko.

17.10.2014 4 z 5

Něco za něco Něco za něco Mary Jane Clark

Nenudila jsem se, děj mě bavil. Nechybělo mi tam nic, co patří k detektivce. Fajn oddechovka.

04.10.2014 4 z 5

Záhada domu Šeferů Záhada domu Šeferů Tamar Yellin

Těšila jsem se na napínavé vyprávění, tajemství. Došla jsem do poloviny a knížku zavřela, protože bych snad umřela nudou. Obrovské zklamání. Nekonečné vyprávění o ničem. Skákání z jednoho předka na druhého, popisování deseti kolen příbuzných a pořád nic podstatného. Hlavní hrdinka se vždycky objevila, tak jsem si řekla, teď už se bude něco dít, čti dál... a zase nic...a jsme zpátky u pradědečka... Co bylo myšleno tím "vyhraněným a velmi specifickým" humorem, jak píšou na obálce, to netuším. Snad strýc, který si čistí uši a zevrubně zkoumá nalezený obsah nebo to, jak prdí po vydatné stravě hlavní hrdinky? Nevím.

30.09.2014 1 z 5

To, co je moje To, co je moje Anne Holt

Velice příjemná detektivka, která se dobře četla a jako jedna z mála knížek za celou dobu ani chvilku nenudila.

06.09.2014 5 z 5

Dvě ženy Dvě ženy Beate Hellmann

Pěkná knížka. Zajímavé téma. Hodně důvodů k přemýšlení. Určitě si přečtu i Lařin příběh.

20.08.2014 4 z 5

Ježíš Ježíš Walter Wangerin

Tak nevím. Ano, evangelium je možné rozšířit o popisy postav, jejich charakterů, dobových událostí, popisy krajiny, ...a na to jsem se moc těšila. Ale některé pasáže byly nekonečné.
Petr, Jidáš a Máří - ač jsem se hodně snažila si je představit tak, jak je vykresluje autor, byla jsem z nich úplně křečovitá...nedokázala jsem mu uvěřit.
Marie, maminka, která se při vynesení rozsudku nad Ježíšem směje, byť zoufale a bezmocně,...no nevím.
Mrzí mě to, ale na téhle knížce bylo víc toho, co mi vadilo než toho, co se mi líbilo.

12.08.2014 2 z 5

Leotina zahrada Leotina zahrada Francine Rivers