katerina0300 katerina0300 komentáře u knih

Psí život Psí život Jaroslav Irovský

Na tuto knihu jsem se moc těšila, tak nějak jsem podvědomě cítila, že se mi bude líbit, jednak jsem milovnice psů a taky jsem si četla zdejší recenze. Nezklamala, naopak ještě více příjemně překvapila. Četla se mi lehce, celou jsem ji přečetla nadvakrát, styl psaní autora mi plně vyhovuje , okamžitě vtáhne do děje a už nepustí. Ač je to především kniha pro pobavení tak i přesto se tam najdou témata, které nutí člověka k přemýšlení. Vztahy mezi lidmi, vztahy mezi psy a vztahy mezi psy a lidmi jejich vzájemné interakce viděné psí optikou. V pozadí je hluboké poselství návratu k naší opravdovosti, útěku do přírody, distancování se od pozérství konzumní společnosti. Díky této knize se s ještě větší láskou dívám na svou fenku a snažím se přemýšlet co si asi tak myslí a co by napsala, kdyby psala. V knize je velká dávka humoru, nádherné hrátky s češtinou. Při čtení jsem se usmívala, několikrát hlasitě zasmála a jednou se mi zalily oči slzami. Prostě procházka všemi emocemi. Navíc jsem se v duchu prošla po olomouckém sídlišti a jeho okolí, kde jsem vyrůstala, protože to všechno je obsažené v té rozměry malé, ale přesto velké knize. Oprávněná glorifikace jesenické přírody byla onou pověstnou třešinkou na dortu. Toulala jsem se v představách přírodou s hlavním hrdinou a jeho pánem. Přála bych si koupit pamlsek vypravěči Arimu pohladit ho a říct mu „ Kámo, tohle se Ti vážně povedlo“. Vím, je to zásluha autora J. Irovského. Těším se na další jeho knihy, které si rozhodně nenechám ujít a určitě si pořídím i ty, jenž mi v neznalosti tohoto talentovaného autora unikly.

28.07.2022 5 z 5

Kilián Nedory Kilián Nedory Filip Topol

Jestliže někdo umí pro mě dokonale vyjádřit temno v nás tak, aby se mi to to líbilo až do morku kostí , tak je to Filip Topol nejen v této knize. Neuchopitelné, kultovní..... moje srdcovka.

27.07.2022 5 z 5

... s duší beadníka ... s duší beadníka Jaroslav Irovský

Naprostá knižní lahůdka, maximálně skvělá kniha...závidím všem lidem, kteří ji ještě nečetli a mají ten zážitek před sebou. Loučila jsem se s hlavním hrdinou s těžkým srdcem, tak moc jsem nechtěla, aby kniha skončila. Najdete v ní všechno.. od osobitého humoru až po zamyšlení nad vlastní existencí. Excelentní čestina popisuje zcela syrově dekadenci našich běžných životů a jako bonus Vás královsky pobaví.

20.10.2022 5 z 5

Hrobař Hrobař Jaroslav Irovský

Mistrně napsaný příběh s atmosférou metafyzického tajemna, která se jen tak jako příjemný odér vznáší nad příběhem. Líbilo se mi popsané zákoutí lidských duší, precizně vystižené vztahy mezi lidmi, prostě moc pěkná, zajímavá, napínavá kniha , velmi dobře se četla.

20.10.2022 5 z 5