Kate18 Kate18 komentáře u knih

Carrie Carrie Stephen King

Starý dobrý King. Příběh plný zloby, násilí a vnitřních myšlenek. Příběh se sice odehrává během pár dní, ale máte pocit, že všechny vlastně dobře znáte.

29.03.2019 5 z 5

Válka s mloky: Na motivy románu Karla Čapka Válka s mloky: Na motivy románu Karla Čapka Jan Štěpánek

Krásné zpracování známého díla Karla Čapka. Doporučuji se na toto dílo podívat z nové perspektivy Jana Štěpánka! Velmi nadčasový utopický příběh, jehož děj se bohužel vyplnil do posledniho puntíku.

25.03.2019 5 z 5

Nezadaná Nezadaná India Desjardins

Skvělá knížka, která pobaví jak zadané, tak nezadané. Myslím, že se v ní najde každá ženská.. a hlavně, je v ní spousta pravdy, kterou si člověk přečtením uvědomí.

25.03.2019 5 z 5

Mortina Mortina Barbara Cantini

Krasna knizka s nadhernymi ilustracemi a milym a zabavnym pribehem o holcice strasidlu, ktera si chce najit kamarady.

15.03.2019 5 z 5

Pečeme s Kafkou Pečeme s Kafkou Tom Gauld

Některé stripy lepší, jiné horší. Celkově se mi knížka libila a pobavila jsem se u ní.

23.02.2019 4 z 5

Tři úkoly pro Klytoru Tři úkoly pro Klytoru Dan Černý

Dan Černý je skvělý! O tom snad nemůže být pochyb. Skvělá tvorba

22.02.2019 5 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Skvěle vymyšlený propracovaný příběh, který je kupodivu rozsahem hrozně krátký na rozdíl od běžných děl Kinga ????

31.12.2018 4 z 5

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Elena Favilli

Příběhy jsou krásné a spoustu z osobností vůbec neznám. Bohužel je i tato kniha, stejně jako první díl, plná zbytečných chyb. Jako například “podívala se se na..” nebo se nemohli rozhodnout, jestli použít “něž” nebo “které”, tak tam nechali obě slova (...bydlela u rodin, pro něž které pracovala).

30.12.2018 3 z 5

Krasny napad a krasne ilustrace, celkove hezke zpracovani zivotnich pribehu zajimavych zen. Jen je skoda, ze je v knize tolik chyb ☹️ Nekdy slova chybi a nekdy prebyvaji, uz dlouho jsem nevidela knihu s tolika chybami...

03.11.2018 3 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Jako vzdy skvely pruvodce

29.06.2018 5 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Cela serie me okamzite pohltila jako cerna trinactka, stale me k sobe pritahovala az jsem ji nakonec podlehla.. Zpev Susannah me neskutecne bavil.. a proc? Prece kvuli panu Kingovi

22.02.2018 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Absolutně skvělá kniha, jako každá od pana Kinga. Je velmi zajímavé dozvědět se, jak přišel na náměty k povídkám a celé pozadí jeho tvorby.
Hned úvodní povídka Míle 81 je absolutní klasika, připomíná Z Buicku 8.
Povídka Duna zase připomíná Ostrov Duma Key, ale přesto je každá jiná.
Jako další nutno vypíchnout povídky Ur, Blokáda Billy, Ten autobus je jiný svět, Opilé rachejtle, Nekrology a poslední povídku knihy Letní Bouři.

Ur je příběh o čtečkách a e-knihách a kam až čtenáře dokáží dovést. Jak se dá předpokládat, dovede Vás do jiných záhadných světů. Za mě je Ur nejlepší povídka z knihy, vtáhne do děje a soucítíte s hrdiny jako v delších dílech. Dokonalá, kingovská..

Blokáda Billy, autobus a rachejtle jsou jako ze života! A dokonalé zakončení Letní bouří, která je o konci světa.

Povídky, jak je máme nejraději.

15.08.2016 5 z 5