karol.cadex karol.cadex komentáře u knih

Sociální zabezpečení I Sociální zabezpečení I Anna Arnoldová

Pro základy a upřesnění pár pojmů kniha stačí, pro lepší (troufám si tvrdit perfektní) orientaci v sociálním zabezpečení ale doporučuji Viléma Kahouna. Trochu mě mrzí, že od toho roku 2012 nebyla Grada s autorkou schopna vydat pokračování, když tato publikace je označena jedničkou. Končí se zde sociálním pojištěním, ale kde je druhý a třetí pilíř?

04.07.2020 4 z 5

Sociální politika Sociální politika Martin Potůček

Největší přínos má rozhodně kapitola o sociálním státu, jelikož podává ucelenou definici včetně krize a rozdělení typologie, což jsem takto dohromady zatím v jiných publikacích nenašla.
Ač je publikace z roku 1995, pro studium sociální politiky je stále aktuální.

12.06.2020 5 z 5

Noční můry s čápem marabu Noční můry s čápem marabu Irvine Welsh

Welshe mám moc ráda, ale tohle... Marabu si mě vůbec nezískal, hlavní hrdina je debil úplně jiným způsobem než jsme u Welshe zvyklí a velmi mě nebavil. Snové pasáže jsem přeskakovala, prakticky jsem přečetla tak půlku knihy, víc se nedalo.

02.05.2020 3 z 5

Teorie sociální práce I Teorie sociální práce I Andrej Mátel

Z Grady mám více naučné literatury, ale tahle patří k nejslabším. Informace jsou v ní v pořádku, to jistě ano, něco málo jsem čerpala i ke státnicím, ale nějakým způsobem mi kniha nesedla (oproti třeba Sociální politice, která je od Grady super).

09.04.2020 4 z 5

Sociální zabezpečení Sociální zabezpečení kolektiv autorů

S ohledem na koronavirové opatření bych byla bez téhle knihy naprosto ztracená, jelikož je zrušena prezenční výuka a sociální zabezpečení je státnicový předmět.
V "Kahounovi" je VŠE. Použila jsem jej jak pro samostudium, tak pro státnicové okruhy.

30.03.2020 5 z 5

Život je skejt Život je skejt Maxim Habanec

Nejen kniha, ale celý Maxim Habanec je výsměchem světu reálného skateboardingu. "Nejpopulárnější a nejuznávanější skejťák"? Spíš jen youtuber, co honí penízky za každou cenu motáním dětských hlav. Jak ale řekl můj manžel "to je prostě dnešní svět".
Ale abych nebyla úplně negativní - PR a matrketingový tým asi dobrý, v knize nejsou hrubky a i věty dávají občas smysl. Jinak brak.

21.12.2019 odpad!

Dvorní šašci Dvorní šašci Viktor Fischl

Kniha měla původně 100% a po mých hvězdičkách 88%, což je velmi škodolibá náhoda s ohledem na téma knihy...
Ale nemohla jsem hodnotit jinak. Styl psaní mi zcela nesedl, ač nejsem ateista, zdejší filosofie a víra mi spíše vadily...
Není to úplně dílo pro každého.

17.10.2019 3 z 5

Rezervoár č. 13 Rezervoár č. 13 Jon McGregor

Tak mě to moje hodnocení mrzí, vkládala jsem do této knihy hodně nadějí.
Jediné, co mě bavilo, byl snad jen popis bahnění oveček a jak neustále mrholilo nebo mrzlo...

08.10.2019 2 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Nehodnotím.
I přes svou otevřenost vůči experimentům a “nenormálním” věcem ve mně tahle kniha vzbuzovala spíše negativní pocity. A to u čtení nikdo co? Nechce.
Na druhou stranu to rozhodně nebyla autorova chyba.

22.09.2019