Bytost na cestě Bytost na cestě komentáře u knih

Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, které jsou léčitelné přírodními prostředky Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, které jsou léčitelné přírodními prostředky Rudolf Breuss

Knihu mám v knihovně už dlouho, chtěla jsem jí vyřadit, ale je v ní spousta věcí, které se můžou hodit. :)

10.04.2023 3 z 5

Novodobé ženské rituály Novodobé ženské rituály Lilia Khousnoutdinova

Knihu jsem si sama nepořizovala, dostala se ke mně neplánovaně a po jejím otevření už i zůstane. Našla jsem v ní mnoho inspirace a nápadů, které využiji v praxi. :)

09.04.2023 4 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Velmi zajímavá kniha, která na mě roky čekala v knihovně. Chvílemi si mě volala a chvílemi ještě nebyl čas. Měla jsem problém jí dočíst, protože mě Kantu většinu knihy štvala. Je tam mnoho zajímavých míst, mnoho pochopení a souvislostí, ale pořád jsem nechápala, proč celou svou cestu podstupuje kvůli někomu takovému, jako je Juan. Posledních pár desítek stran mě chytlo, trénink s Condorim by tedy mohl být podrobnější, jistě by to bylo zajímavé. Ale to, co nakonec vytvořila s Juanem, mě překvapilo. Chápu tu transformaci, změnilo ho to. Našla jsem si v tom mnoho a Kantu jako Kurandera se svým vnímáním už byla úžasná.
Každý si z toho vyzobeme to svoje, záleží, přes jaké filtry se na to díváme. Rozhodně na konci hodnotím jinak, než kdybych nedočetla. To pochopení s přesahem, proč kvůli takovému muži vše podstupuje, přišlo skutečně až na konci.

08.04.2023 4 z 5

Ticho v oranicích Ticho v oranicích Ladislav Stehlík

Knížečku jsem si přečetla 2x a některé básně se mi líbily moc, budu se k ní ráda vracet.

06.04.2023 5 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

(SPOILER) "Jak se mám naučit být opravdovou ženou?"

"Nejdřív je potřeba, abys poznala dobře samu sebe a přijala se takovou, jaká jsi. Musíš být jen ty, ty sama a nikdo jiný. Často utváříme vlastní život skrze identitu jiných lidí a snažíme se fungovat podle modelů, které nám někdo podsouvá zvenčí. Pravděpodobně tě hodně ovlivnila tvoje matka a jejím prostřednictvím tvá babička, teta, přítelkyně nebo jiné ženy z tvého okolí. Jsou to kousky, ze kterých sis utkala jakousi pokrývku. Ta tě měla uchránit před ostatními, ale kvůli ní nejsi šťastná. Opravdová žena zjistí, kdo skutečně je, a pak kráčí zcela vědomě svou vlastní cestou."

28.03.2023 4 z 5

Noční jízda aneb 12 opravdu erotických povídek Noční jízda aneb 12 opravdu erotických povídek Anna Hebr

Příliš jednoduché, nepropracované... Přečteno, ale nenadchlo.

23.03.2023 2 z 5

(SPOILER) Kdo jsem?
Jaký je můj úkol tady na zemi?
Mám jasnou představu o tom, co chci od svého života?
Jsem šťastná taková, jaká jsem nebo jen věřím, že tomu tak je?
Jsem taková, jaká chci být nebo taková, jakou mě chtějí mít ostatní?
Znám veškerý potenciál svého já?
Jaké jsou mé ideály?

21.03.2023 4 z 5

Jak připravit dokonalou svatbu Jak připravit dokonalou svatbu kolektiv autorů

Kniha se mi dostala do rukou náhodou, ale zaujaly mě komentáře o krásných fotkách, tak jsem se na ty fotky chtěla podívat. Asi jsem slepá a nebo skutečně pointou dokonalé svatby je, mít sladěné květináče, vázy, příbory, mašle, kytky, skleničky, vše do x stylů, ubrousky složené do všelijakých tvarů a bůhví, co ještě? Komentáře na věci, co se mě netýkají, většinou nepíšu, ale občas žasnu, jaké paralelní reality vedle sebe koexistují a co je v té které pro koho důležité.

21.03.2023

Past na medvěda Past na medvěda Petra Neomillnerová

Super oddych, přečíst si po letech znovu Tinu. Jen mi to kdysi přišlo mnohem akčnější a woow, než teď. Ale četla jsem to jako mládě.

13.03.2023

Poselství zvířecích průvodců Poselství zvířecích průvodců Steven D. Farmer

Nádherné karty :)

11.03.2023 5 z 5

Doušek věčnosti Doušek věčnosti Petra Neomillnerová

I po mnoha letech mě znovu bavilo se začíst do Tiny. Oddechovka

05.03.2023

Ticho v oranicích Ticho v oranicích Ladislav Stehlík

Vůbec bych nečekala, že tahle útlá knížečka z knihobudky pro mne bude takový poklad. Tak krásné verše, kdy člověk živě vidí vše před sebou, plno emocí, rozechvělé srdce i občas pláč. A hlavně, to už jsem dlouho nezažila, aby mi srdce rezonovalo nad krásně poskládanými verši. Ta už dál nepůjde a bude mít krásné místo v knihovně vedle J. Hory :)

02.03.2023 5 z 5

Sladká jak krev Sladká jak krev Petra Neomillnerová

Bylo zajímavé si po mnoha letech přečíst něco z mého mládí. Znovu mě to chytlo a bavilo a jako oddechovka to zafungovalo skvěle :)

27.02.2023 5 z 5

Prvních 100 slov Prvních 100 slov kolektiv autorů

Leporelo s obrázky a slovy.

26.02.2023 3 z 5

Zlaté dno Zlaté dno Josef Šálek

Velmi inspirativní kniha i samotný autor. Věděla jsem o něm z rozhovorů už dříve, ale knihu jsem si koupila 3.2., kdy překonával český rekord v planku a celý večer mě velmi inspiroval. Jeho práce s pozorností, s tělem, s překonáváním bolesti. Rezonovalo to s mými zkušenostmi a inspirovalo mě to k většímu hraní si s tím, co je možné. Kniha je zajímavý náhled do Josefova příběhu a do toho, jak lze i ve špatných životních situacích spatřovat příležitosti. A dno je vždy příležitost se pořádně odrazit :)

21.02.2023 5 z 5

Kapky moudrosti srdce IV Kapky moudrosti srdce IV Sri Chinmoy

Inspirativní kartičky pro mnoho okamžiků.

19.02.2023 5 z 5

Červená Karkulka Červená Karkulka Věra Brázdová

Hezky malované velké leporelo :)

19.02.2023 4 z 5

Koláčky Koláčky neznámý - neuveden

Náhodně nalezená kniha v knihobudce, ze zvědavosti jsem nahlédla. Pro děti asi výchovné.

19.02.2023 3 z 5

Tvůj velký svět Tvůj velký svět Oldřich Syrovátka

Moc milá knížečka.

19.02.2023 4 z 5

Opět moc krasné čtení, které přineslo hezké momenty, smích i uvědomění.

31.01.2023 5 z 5