Kapitán Kapitán komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malého prince jsem četl, myslím že už čtyřikrát a protože jsem ho jako dítě nečetl, nikdy jsem tuto knihu nevnímal jako dětskou, ale jako knihu a ve věnování knihy je to řečeno - jako knihu pro velké děti, pro dospělé, kteří nezapomněli na to, na co zapoměli ti lidé, kteří jsou líčeni právě v Exupéryho knize, jako lidé na svých osamělých planetách, ve svých osamělých světech, kdy zapomínáme žít nejen pro druhé, ale dokonce i pro sebe.

Exupéry dopsal malého prince v roce 1943, o to víc je pro mě tato knížka bolestivější.
(...)

* úryvek z recenze

07.03.2014 5 z 5

Předkonec / Písečné dítě / Domek na vinici / Hrana Předkonec / Písečné dítě / Domek na vinici / Hrana Viola Fischerová

sbírka se mi těžko četla a dodnes jsem jí nedočetl, je v ní mnoho smutku

07.03.2014 4 z 5

Poslední básně Poslední básně Zinaida Nikolajevna Gippius

Zvláště druhá půlka sbírky oplývá stupňujícím se násilím vyvrcholící první světové války, kdy hrůza prostupuje stále víc a víc každé slovo básní, kdy jemné lyrické verše zcela vymizí, nahrazené jen křikem a bolestí, které se ozvají v těchto mimořádně vypjatých verších

06.03.2014

Básně II Básně II Jan Skácel

skvělé svazky, jak Básně I, tak Básně II, je v nich úplně všechno, asi dva roky jsem oba svazky četl, nakladatelství Blok se moc povedly

06.03.2014 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa / The Importance of Being Earnest Jak je důležité míti Filipa / The Importance of Being Earnest Oscar Wilde

po všech stránkách skvělá a nadčasová knížka, Británii máme co závidět

Štyri ruky života Štyri ruky života Miroslav Búran

nevšední nedoceněná poezie ticha

Bratři Karamazovi Bratři Karamazovi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

úžasná kniha, snad nejlepší co Dostojevskij napsal, vřele doporučuji

Zlé laně odcházejí k ránu Zlé laně odcházejí k ránu Jan Skácel

velmi hezká sbírka, jediný problém s těmito výbory je, že za hodně poněz dostane čtenář poměrně málo básní. v době této sbírky totiž byl na trhu kompetní, nebo téměř kompetní dvousvazek básnické tvorby pro dospělé z vydatelství blok

22.03.2011 4 z 5

Peklo Peklo Dante Alighieri

skvělá knížka, škoda jen že další dva díly od Vladímíra Mikeše už nevyšly, nebo mě minuly...

V polibcích zrcadel V polibcích zrcadel Anna Bohuslavová

naprosto skvělá sbírka nevšední poezie

21.03.2011 5 z 5