kanitsuj kanitsuj komentáře u knih

Blízko smrti Blízko smrti Peter James

Napínavý thriller, promyšlený do posledního detailu (třebaže některé drobnosti jsou trochu přitažené za vlasy, tomuto autorovi se musí velkoryse odpustit)! Už výchozí situaci popisuje s takovou přesvědčivostí, že čtenář pociťuje až fyzický odpor a soucit s obětí zločinu. Nezbývá mu než číst a číst stále dále jen aby už byl konec a mohl zase klidně spát.

30.03.2015 4 z 5

Krysařovy děti Krysařovy děti Belinda Bauer

Knížka se mi četla jedním dechem, ale poslední díl série se mi zdál po dějové stránce příliš brutální oproti předchozím částem trilogie. Stále si myslím, že druhá část měla nejlepší a nečekanou pointu.

23.02.2015 4 z 5

Leonardův kabinet Leonardův kabinet * antologie

Povídky nepotěší ani neurazí, je to takové rychlé oddechové čtení. Za nejzdařilejší bych označila asi první a poslední příběh.

13.01.2015 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Již dlouho jsem nečetla takto zajímavou a napínavou knížku o zákoutích lidské psychiky. Žánrově je obtížné ji zařadit, protože má od každého trochu. Líbil se mi moment, kdy čtenář nahlíží a hodnotí hrdiny nejen podle své představy (, kterou si utvoří na základě autorčina popisu), ale také prostřednictvím komentářů dalších postav (, když je jedna situace převyprávěna z různých pohledů). Trochu mi vadil jakýsi "americký" akcent na jednání, vyjadřování a gesta postav, v důsledku něhož příběh v mých očích trochu ztratil na své reálnosti.
Knížka je tematicky obsáhlá, každý v ní najde to své a v závěru jako by se čtenáři společně s hrdiny dostalo jakéhosi mravního rozhřešení.

07.01.2015 4 z 5

Pomsta Pomsta Jane Casey

Pomsta mne zaujala stejně jako předchozí autorčiny romány. Pěkně se četla, nechybělo napětí ani romantika. Od první do poslední stránky jsem se ani trochu nenudila. Jen postav bylo na můj vkus občas trochu příliš a špatně jsem se orientovala ve jménech hrdinů. Také některé dějové linie byly možná zbytečné.

09.12.2014 4 z 5

Záskok Záskok David Nicholls

Záskok mne chvílemi hodně bavil, chvílemi byl trochu rozvláčný. Četla jsem všechny knihy od tohoto autora a zatím u mne stále vede "Jeden den". Oceňuji tragikomický podtext Záskoku, který proměnil banální příběh a sled bláznivých situací na hlubší zamyšlení se nad vážnějšími tématy. Zklamal mne konec a nemůžu se zbavit pocitu, že by mělo být ještě nějaké pokračování.

05.11.2014 4 z 5

Na první pohled Na první pohled Mhairi McFarlane

Krásný romantický příběh, který v rámci žánru rozhodně řadím k těm inteligentněji napsaným. Mám moc ráda knížku Jeden den a Na první pohled mi ji připomínala. Ačkoli příběh je trochu jiný, také jde o školní lásku založenou na hlubokém přátelství a vzájemném obdivu, která vydrží navždy a tak to má být:-) Jen úplný závěr, asi poslední tři stránky mne trochu zklamaly a proto dávám jen čtyři hvězdičky. Vzhledem k rozsahu knihy (400stran) jsem totiž očekávala propracovanější konec.

23.10.2014 4 z 5