KačkaNik KačkaNik komentáře u knih

Život jako amaretto Život jako amaretto Kateřina Tišnovská

Prostě prima knížka na dovolenou k moři. Líbí se, voní, a téměř i chutná :)

02.09.2021 5 z 5

Štěstí najdeš na prýglu Štěstí najdeš na prýglu Pavel Čech

Výborné a ještě vtipnější při čtení nahlas :)

06.02.2020 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Dobře se četla, námět originální. Ale "něco" knížce chybělo k dokonalosti. Možná nebyl motiv "dětského génia" hlavní hrdinky úplně dobře rozpracován. Jinak se určitě pustím i do dalších knížek autorky - "Chůva" byla úplně perfektní.

30.03.2022 4 z 5

Inkognito Inkognito Sue Townsend

Pravý britský politický i sociální humor. Perfektní.

13.05.2022 5 z 5

Růže a tis Růže a tis Mary Westmacott (p)

Dávám hvězdičky vlastně z úcty ke královně Agatě. Knížka je na můj vkus zbytečně zdlouhavá a "ukecaná", plná duchaplných poselství, kterých mělo být méně, aby vynikly. Přitom psychologické příběhy a charaktery postav psala Agatha Christie vždy skvostně, ale tady mám pocit, že tu knížku po sobě ani nečetla anebo zapomněla vyškrtat, co je navíc.

14.01.2022 4 z 5

In flagranti In flagranti Dana Emingerová

Příjemné odpočinkové čtení, na dovolenou jako dělané.

20.10.2021 5 z 5

Lekce smrti Lekce smrti Jeffery Deaver

Jefferyho čtu s nadšením, ale tohle bylo velmi slabé. "Figur jak na orloji", dějových linií taktéž, ale nějak se nepodařilo je poskládat a venkoncem ani vypointovat. Přitom témata velmi zajímavá, např. realita policejní práce "chudších" amerických okresů zní velmi lidsky a postavy jsou živé, ale vše vyznívá jaksi do ztracena. Nejsilnější je téma "postižení" devítileté Sáry, vydalo by na samostatnou knihu a přestože kniha byla rozvleklá, Sára by si zasloužila více prostoru.

13.07.2021 2 z 5

Malé lži Malé lži Ian McFadyen

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Skvělé vstupní ingredience, jenže výsledek je jako dort od pejska a kočičky - nepoživatelný . Děj je splácaný, postavy více než plytké, prostě jako by to psal robot na zadání "tradiční anglická detektivka". Bez šťávy, nuda, spousta postav, vrah jasný prakticky od té doby, co se tam objeví. Naprosto zbytečná milostná komplikace. Takže komentář píšu spíše jako varování, bohužel. Jako milovníka detektivek, Anglie a charismatických vyšetřovatelů mě tato knížka doslova uráží.

03.02.2021 odpad!

Náš ředitel je krysí upír! Náš ředitel je krysí upír! Pamela Butchart

Opravdu výborné. Celá série 9ti letého syna nadchla a díky ní začal opravdu číst knihy.

21.01.2021 5 z 5