Juri81 Juri81 komentáře u knih

Prokletý dvůr Prokletý dvůr Ivo Andrić

Nepamatuji si, četl-li jsem kdy lepší novelu. Příběh mnicha v prokletém dvoře sice skončil, ale mnohé další podobným způsobem na tureckém území i po tolika letech pokračují i dnes stále dokola.

23.08.2017 5 z 5

Katova dcera a čaroděj Katova dcera a čaroděj Oliver Pötzsch

První zklamání a rozčarování v sérii shrnuto do dvou slov – absurdní a překombinované. Čím víc členů katovského klanu, tím větší zmatek. Rodinné roztržky přivádějí jednotlivé postavy do jiného světla, než by asi autor chtěl. Po neustálých cholerických záchvatech starého Kuisla a Magdaleny jsem oba hrdiny začal v průběhu knihy upřímně nenávidět. Potkat takovéto dvě osoby v reálném životě, dostaly by doživotní ban. Abych ale jen nekritizoval, tak modlitba latinského receptu na bůček mě opravdu smíchy položila a konec v Schongau zase uzemnil….

29.05.2017 2 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Všechno šlape jak hodinky dokud se neobjeví Oldřich s Divišem. S jejich příchodem přichází dobře známý zmatek. Lehce se dá odhadnout, kdo půjde pod kudlu, neboť si autor vypěstoval návyk, podezřelého, na kterého směřují všechny stopy, vždy odstranit. Takže pokud vám dojde tohle, není pro vás už pak moc těžké zločince odhalit. Až na pár vatových pasáží mě ale kniha opravdu bavila. Co mi však vadilo, je, že jako Písečák jsem se bohužel nedokázal vžít do atmosféry svého rodného města. I přes to, že názvy bran a kostelů seděly, rozložení města už tak moc ne.

15.09.2016 3 z 5

Příručka pro sběratele pohlednic Příručka pro sběratele pohlednic František Beneš

Od všeho něco, ale pořádně nic. Začínající sběratel nemá šanci nic pochytit. Pokročilý sběratel ocení snad jen různé formy tisku. Na toto téma stále neexistuje dokonalý průvodce.

08.09.2016 2 z 5

Mladík v exilu Mladík v exilu C. D. Payne

To, za čím se Nick honí celé dva předchozí díly, se v Exilu stane skutečností. Díky tomu se bohužel vytratí určité kouzlo a napětí a Nick ztratí na své osobitosti.

29.06.2016 4 z 5

Písek na starých pohlednicích Písek na starých pohlednicích Jiří Fröhlich

Jako rodák z Písku mám k téhle knize specifický vztah. S ohledem na dobu, kdy byla publikace vydána, neberu jako mínus fakt, že zde pár raritnějších pohlednic chybí. V té době se totiž nedaly jedním klikem koupit na webu, ale museli jste objíždět burzy a antikvariáty po všech koutech České Republiky, a to mnohdy zbytečně.

21.06.2016 4 z 5

Klíč ke Karlštejnu Klíč ke Karlštejnu Antonín Winter

K neúspěšnému obléhání Karlštejna v roce 1422 skutečně došlo. Nejslabší místo hradu je v knize rovněž vylíčeno správně. Celkové mě příběh chytl od první strany a je to možná i díky tomu, že v době, kdy jsem ho četl, jsem na Karlštejně prováděl.

21.06.2016 4 z 5

Bonsaje Bonsaje Werner M. Busch

Díky této knize se mi podařilo zničit 4 bonsaje. Jako všeobecný přehled o ničem dobrý, ale jako příručka, která vás naučí alespoň základní práci s bonsají, naprosto nedostačující.

21.06.2016 1 z 5

Šarpej Šarpej Juliette Cunliffe

Pár poznámek k anotaci. Publikace je pro začínající chovatele absolutně nedostačující. Pro zkušeného chovatele pak zcela nepotřebná. Jako obrázková kniha dobrá, ale jako příručka úplně k ničemu.

21.06.2016 1 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Tři zapletené příběhy, z nichž ten stěžejní je nejvíce nudným. Od první kapitoly je zřejmé, k čemu dojde a kdo to provede. Celou knihu tak vlastně čekáme pouze na to, jak se to stane a kdy se to stane. Kredit knize zvedají jen vedlejší události, u nichž sledujeme osudy jednotlivých postav.

19.04.2016 2 z 5