Jumbo Jumbo komentáře u knih

O králi Nalovi a princezně Damajantí O králi Nalovi a princezně Damajantí Václav Vážný

Především nádherné ilustrace Václava Fialy.

Minutové grotesky Minutové grotesky István Örkény

Perfektní. "I nejkrásnější sny lze uskutečnit!!

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Četla se mi dobře, autorka vystihla muzejní prostředí výborně. Vtipné i dva pohledy vypravěčů. Trochu příliš brutální zabíjení, zbytečně nereálné, ale jinak napínavá detektivka a těším se na další díl ze série Souřadnice zločinu.

Legendární opolidé Legendární opolidé Jaroslav Mareš

Skvěle se čte. Obsahuje pro mne spoustu nových informací o opolidech z celého světa. Mnoho vyprávění očitých svědků a důkazy. V ostatních publikacích nebo článcích o yettim a podobných tvorech jsem se dočetla stále tytéž informace a historky - zde však lze najít podrobná líčení setkání s opolidmi, která jsem dosud nikde nečetla. Kniha mne zcela přesvědčila o existenci záhadných, dosud neprozkoumaných tvorů.

31.01.2012 5 z 5

Vražda ve společnosti Consus Vražda ve společnosti Consus Václav Erben

Tento příběh se mi obtížněji četl - střídají se velmi rychle za sebou různé děje a postavy, které spolu samozřejmě souvisí, ale jedná se o mnoho scén s mnoha různými představiteli na různých místech, problém zapamatovat si, kdo je kdo... Trochu jsem se v tom ztrácela. Ostatní autorovy knihy se mi četly mnohem lépe, jsou skvělé.

16.01.2012