Jordison Jordison komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

O proti prvnímu dílu slabší. Samotná zápletka, zločin a jeho motiv byl rozhodně zajímavý a zajímalo mě, jak to dopadne, ale byla tam spousta věcí, kvůli kterým jsem měla chuť přeskakovat text. Například dialogy o ničem. To, že je polovina týmu úplně mimo. Líbí se mi nápad, vykreslit vyšetřovatele jenom jako lidi, co mají také své osobní problémy, ale už toho bylo příliš.
/SPOILER/
Brala jsem, jak se Mia chovala v prvním dílu a teď jsem čekala, že se buď zabije nebo se dá dohromady a bude normálně fungovat, a přitom byla k ničemu. Až najednou ke konci jí napadne sledovat nějakou stopu a ne se jen litovat, opíjet a ládovat prášky. Pořád dokola to samé. No a závěr? Už když to začalo vypadat, že další obětí bude Munchova dcera, tak jsem se chytala za hlavu. To si vrazi nemůžou vybrat někoho jiného než jeho příbuzné?
SHRNUTÍ: Zajímavá zápletka ale příliš mnoho detailů, které mě rozčilovaly.

12.02.2018 2 z 5

Legie plamenů Legie plamenů Anthony Ryan

Bavilo mě to o něco víc než první díl. Celý svět mi přijde velmi zajímavý, originální, trochu jiný než s jakými jsem se doposud setkala. Všechny dějové linky se mi líbily, vyprávění z pohledu Siruse mi přišlo hodně osvěžující, hlavně ze začátku (čtěte lépe lidi, není to žádný Sirius :D ). Jsem hodně zvědavá na poslední díl, snad to bude mít rozumné zakončení, které vysvětlí některé dosud nezodpovězené otázky.

Vzhledem k obřímu cliffhangeru na konci doporučuju mít po ruce třetí díl :D

14.06.2022 5 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Tak akorát náročné na čtení, člověk u toho musí lehce dávat pozor a sem tam si něco domyslet, ale s mírou. První třetinu jsem měla trochu problém se začíst, ale jakmile jsem se dozvěděla víc o fungování světa a o charakteru a záměru postav, začalo to být mnohem lepší. Závěr skvělý, všechno se hezky propojilo. Těším se na další díl.

01.06.2022 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Asi je o něco slabší než jeho předchozí knížky, už jen kvůli tomu že pachatele jsem tušila už od poloviny, což se mi nikdy dřív nestalo, ale stejně mě to hrozně bavilo. Přečetla jsem to doslova přes noc. Nevadí mi, že se pořád drží stejného schématu, jeho styl psaní se mi prostě líbí a těším se na další knížku.

14.03.2018 5 z 5

Smrt prokletých Smrt prokletých Katarína Holetzová

Kniha se mi sice četla docela dobře, snad kromě pomalého začátku mě bavila a zajímalo mě, jak to všechno skončí. Jen hlavní hrdina mě příliš neoslovil, vlastně bych mu místy dala facku za to, jak se pořád lituje. Příjemná detektivka s originální tématikou, která neurazí ale ani nijak nenadchne.

08.03.2018 3 z 5